״בכאוס הפוליטי הזה, ובפלונטר הזה, אני כבר מתחיל לחשוב שצריך ללכת לבחירות, למרות שלפני חודשיים זה נשמע לי מטורף״, אומר יו״ר ההסתדרות בראיון מיוחד ל׳דבר׳, לרגל 100 שנים להקמת ההסתדרות.

לשאלה האם בהיעדר תקציב כבר עדיף ללכת לבחירות משיב ארנון בר-דוד: ״כל ההערכות שלנו לפני כמה חודשים דיברו על בחירות. גם החל״ת המתמשך עד יוני 2021 כבר היה בנוי בשביל להיות ערוכים לבחירות בלי לתת פתרונות לעובדים, לכן הבחירות הן כנראה בלתי נמנעות.

״אתה שואל אותי לגבי תקציב? ברור שמדינה לא יכולה להתנהל בלי תקציב. זה לא אפשרי. זה לא הגיוני. התקציב האחרון שאושר היה תקציב 2019, ואי אפשר להתקיים ב-2021 במצב שאין תקציב. כל מערכות המדינה נתקעות, מערכות הביטחון, הבריאות, החינוך, הכול תקוע. יש עוד דברים שצריך לנהל פה ואי אפשר להעביר כספים. זה דבר בלתי הגיוני״.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

אם יהיו בחירות אתה תרוץ? תלך לפוליטיקה?
״אני יכול לומר לך שזה לא מעניין אותי. אני איש של עובדים, איש של אנשים. בשנתיים שאני נמצא בתפקיד הזה, ב-14 שנים שאני נמצא בבית הזה, אני מבין את העוצמה ואת הערך של בניין ההסתדרות.

״אני איש של ועדי עובדים, תמיד הייתי, ואני אשאר פה, ואתן ממה שאני יכול לטובת העובדים במדינת ישראל. זה הייעוד שלי, זו משימת החיים שלי, זה מפעל החיים שלי, ושום דבר אחר לא מעניין אותי״.

***
הריאיון המלא עם יו״ר ההסתדרות, ארנון בר-דוד, יתפרסם במגזין סוף השבוע של ׳דבר׳ במסגרת הפרויקט ״100 שנים להסתדרות״.