רשות שוק ההון ומערך הסייבר הלאומי בודקים החל מאתמול (שני) חשד למתקפת סייבר על אתר ושרתי חברת הביטוח 'שירביט', במסגרתה ככל הנראה דלף מידע על לקוחות החברה. אתר החברה נפל ואינו פעיל כרגע. ככל הידוע בשלב זה, המידע שדלף לא כולל פרטי כרטיסי אשראי, אלא מסמכים אחרים ובהם גם מידע אישי אודות לקוחות החברה. שירביט היא חברת ביטוח קטנה יחסית בבעלות יגאל רבנוף הפועלת בתחומי ביטוחי רכב ודירות.

חברת הביטוח שירביט (צילום: קובי יצחק)

המנכ"ל צביקה ליבושור אמר הבוקר לגלי צה"ל: "הייתה פריצה. גילינו וחסמנו את מה שצריך לחסום. לטעמי כמעט ולא (זלג מידע אישי על לקוחות – א.ר) ואם כן אז בשולי השוליים, שמות וכאלה. אין לי מושג מי עומד מאחורי הפריצה, בטח גורמים ממשלתיים יודעים. מבחינתנו האירוע הסתיים".

חברת שירביט זכתה בעבר במכרזים לביטוח רכבי עובדי המדינה, ולכן אמורה להחזיק גם במידע רגיש בהיבט הזה.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

קבוצת ההאקרים שלקחה אחריות למתקפה,  לא מוכרת בשם BlackShadow, פרסמה לצד תעודות זהות ורישיונות שונים גם הקלטה עם לקוחה. "גרמנו נזק לשרתים", טענו אנשי הקבוצה ברשת הטוויטר וצירפו דוגמאות למידע שנגנב.

לפני כחודש נערכה מתקפת סייבר על עשרות חברות בישראל, הכוללת כופרה – תוכנה זדונית הגורמת נזק הדורשת תשלום כופר תמורת הבטחה להחזיר את השרתים למצב תקין. הכופר שהתבקש היה תשלום בביטקוין לכתובת שניתן לאתר כי היא משוייכת לזירת מסחר איראנית. אין לדעת בוודאות האם מדובר באיראנים שנשלחו מטעם ממשלתם, פעלו באופן עצמאי או שמדובר בכלל ביוזמה אחרת.