מנהיג חמאס ברצועת עזה, יחיא סינוואר, נדבק בנגיף הקורונה ונמצא בבידוד, כך על פי הודעה רשמית שפרסם היום (שלישי) הארגון. על פי ההודעה, מצבו הבריאותי טוב, והוא ממשיך בעבודתו כרגיל.

ההודעה על סינוואר מגיעה על רקע ההתפשטות המהירה של מגפת הקורונה ברשות הפלסטינית וברצועת עזה. על פי נתוני משרד הבריאות ברצועה, ביום ראשון השבוע בוצעו בה 2,589 בדיקות לאיתור נדבקים בנגיף, 28.5% מהן היו חיוביות. עם זאת, יש לציין שהנתון הגבוה הוא גם תוצאה של מספר הבדיקות, הנמוך בהרבה לעומת ישראל, ושמתמקדות באנשים עם תסמינים כמו שיעול וחום.

מהנתונים הרשמיים עולה עוד כי ביום ראשון אובחנו 738 נדבקים חדשים ברצועת עזה, כשהמספר הכולל של נדבקים מאז תחילת המשבר עמד על 19,898. מספר החולים הפעילים עמד בתחילת השבוע על 8,933, 108 מהם במצב קשה. עד כה נפטרו מהמחלה וסיבוכיה 97 בני אדם.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

על פי נתוני האתר worldometers.info, אובחנו עד כה ברשות הפלסטינית (כולל רצועת עזה), 85,647 נדבקים בנגיף, כשמספר החולים הפעילים עומד על 19,928. מניין הנפטרים מהמחלה וסיבוכיה עומד על 732.

עשרות מכשירי הנשמה חדשים הגיעו לעזה בשבועות האחרונים, בעקבות העלייה בתחלואה והמחסור בהם. ברצועה 11 מכשירי PCR לבדיקת קורונה, ועשרות מחוללי חמצן שנתרמו ממדינות שונות, לצד מאות אלפי מטושים וריאגנטים שהוכנסו לעזה בחודשים האחרונים.