ד"ר שרון אלרעי פרייס, ראש שרותי בריאות הציבור במשרד הבריאות אמרה אתמול (שלישי) בתדריך לציבור: "אנחנו בתחילתו של הגל השלישי. היום לראשונה עברנו את רף 1,200 מאומתים ביום".

"אנחנו בעלייה משמעותית של התחלואה, המקדם הוא R=1.17 ואנחנו עדיין לא יודעים את ההשפעות של פתיחת כיתות ה' – ו'. אנחנו צופים עלייה נוספת בתחלואה".

"90 ישובים מצויים נכון להיום במגמת החמרה", אמרה אלרעי-פרייס, "לגבי האוכלוסיה, אנחנו רואים היפוך במגמה, אם עד היום מרבית המאומתים היו במגזר הערבי, היום רוב המאומתים הם במגזר הכללי: 50% במגזר הכללי, 9% במגזר החרדי ו 41% במגזר הערבי".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

"היום שמעתי נתון מטורף", שיתפה אלרעי פרייס, "רק 25% מהשבים מחוץ לארץ נכנסים לבידוד, זאת אומרת ש 75% מסתובבים חופשי. אנחנו פשוט מייבאים קורונה לארץ, כששמעתי את זה היום נפלה לי הלסת".

"עומדים בפני סגר שלישי"

לגבי ההתכנות של סגר שלישי אמרה, "בעתיד הנראה לעין אנחנו עומדים בפני סגר שלישי. מתחילת המגיפה הציבור יודע שצריך לשטח את העקומה. אנחנו במקום שבו כל אדם מדביק יותר מאדם אחד. אנחנו צריכים לפעול בזהירות. אולי עם פעילות מדודה כמו סגירת קניונים והפסקת ייבוא תחלואה, ניתן יהיה לעצור סגר שלישי".

על פתיחת הקניונים אמרה, "מתווה הקניונים לא נפתח טוב. יש קושי לווסת את האנשים. צריך ללמוד מזה, אבל רק בתום הפיילוט".

כשנשאלה על החיסון המיוחל אמרה, "את החורף הקרוב נעבור ללא חיסון. גם אם ברבעון הראשון תגיע כמות מסויימת של חיסונים", והוסיפה, "ברור כי זה האור בקצה המנהרה, אבל צריך להגיד שאנחנו לא שם וגם אין לנו המידע המספיק על החיסונים. צריך להמשיך בזהירות ואחריות".

בסוף דבריה ביקשה להזכיר שהדיגום בישראל הוא פשוט וקל וקראה לכל מי שיש לו חשש כי הוא חולה ולכל מי שחזר מחו"ל ממדינה אדומה או ירוקה ללכת להיבדק.