יו"ר כחול לבן בני גנץ הודיע הערב (שלישי) כי מפלגתו תתמוך בהצעה לפיזור הכנסת שתעלה מחר להצבעה במליאת הכנסת.  גנץ תקף את ראש הממשלה: "נתניהו החליט לפרק את הממשלה ולגרור את ישראל לבחירות, הוא עשה את זה דרך אי אישור תקציב למדינת ישראל". עוד הוסיף, "תראו לי עוד מדינה שבה ראש הממשלה מונע תקציב, מינוי פרקליט, מפכ"ל משטרה".

עם תמיכת כחול לבן צפויה ההצעה לפיזור הכנסת לעבור מחר בקריאה טרומית במליאת הכנסת. לאחר מכן תועבר לוועדת הכנסת, שבראשה עומד חבר כחול לבן איתן גינזבורג, שם יכינו אותה לאישור בשלוש קריאות.

"לא אעמוד מנגד" אמר גנץ, "נתניהו לא מקיים והציבור משלם. כחול לבן לא באה לדאוג לעצמה. באנו לדאוג לביטחון המדינה, תקשורת חופשית, חופש ההפגנה, לשמור על גחלת התרבות. מנענו סיפוח נמהר". יחד עם זאת, גנץ השאיר את הדלת פתוחה ופנה לראש הממשלה ואמר, "העבר תקציב עכשיו".

בצהריים אמר ראש הממשלה: "זה לא הזמן לבחירות, זה הזמן לאחדות. זה הזמן לחיסונים, זה הזמן לסייע לעסקים ולאזרחים, זה הזמן להרחיב את מעגל השלום לסייע לעסקים ולהציג חזית אחידה מול אתגרים לא פשוטים. לצערי כחול לבן נגררים אחרי לפיד ובנט. אף על פי שכחול לבן הקימו ממשלה בתוך ממשלה ופעלו נגדנו, אני אומר – לשים הכל בצד. בני, מה שצריך לעשות עכשיו זה סיבוב פרסה מהפוליטיקה לטובת אזרחי ישראל."

יו"ר הקואליציה וסיעת הליכוד ח"כ מיקי זוהר בתגובה: "בזמן שהליכוד עובד רק למען הציבור בטיפול במשבר הקורונה, כחול לבן עובדים רק כדי שבני גנץ יהיה רה"מ.
הם מפזרים את הכנסת ומפרקים את הממשלה, תוך כדי פגיעה באזרחי ישראל, בשביל גחמה פוליטית".

מ"יש עתיד" הגיבו: "‏הגיע הזמן להקים ממשלה שתדאג לציבור בראשות יאיר לפיד". יו"ר המפלגה לפיד הוסיף: "בימים האחרונים קראתי לבני גנץ לשים את העבר מאחורינו ולהצביע אתנו על פיזור הכנסת. הערב הוא הודיע שיתמוך בהצעת החוק שלנו ואני מברך אותו על כך.

"חצי שנה אחרי הקמת הממשלה המנופחת והמנותקת לכולם ברור שנתניהו לא יכול להוביל את ישראל ליציאה ממשבר הקורונה".

ח"כ מירי רגב כתבה בטוויטר: "גנץ – אם ישראל חשובה לך באמת כפי שאתה אומר, עזוב את האיומים והצטרף לנתניהו לעבודה משותפת למען אזרחי מדינת ישראל."