"יש לנו מספר גבוה של חולים", אמר הערב (חמישי) מנכ"ל משרד הבריאות חזי לוי, "ישנה עלייה ממשית בתחלואה, אנחנו עומדים על  2.6 אחוז חולים מהנבדקים ו- R=1.2.  בתחילת החודש עמד מספר המאומתים על 600-500 והיום אנחנו על 1,523 ליום".

"העלייה בתחלואה היא במגזר הכללי ולא רק במגזר הערבי והחרדי כפי שהיה בשבועות האחרונים, יש לנו יותר ערים אדומות (26) וערים כתומות (28). על פי תוכנית הרמזור הלימודים בערים אלה יהיו רק עד כתה ד'. יש משמעות רבה לדבר הזה".

לוי נשאל לגבי אפשרות לסגר שלישי ואמר, "יש לנו דרכים להתמודד עם העלייה בתחלואה: סגירת ערים אדומות, כפיית בידוד במלוניות על החוזרים ממדינות אדומות". לגבי ההתקהלויות בקניונים אמר, "הפנמנו את הלקחים מפיילוט הקניונים והגבלנו יותר את מספר הלקוחות", והוסיף, "מחר נגמר הפיילוט ונמליץ לקבינט מה לעשות לגבי הקניונים".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

לוי אמר כי משרד הבריאות עשה סקר סרולוגי נרחב והם מעריכים כי כ-700 אלף עד מיליון ישראלים שחלו בקורונה. זאת למרות שפחות מ-400 אלף חולים אותרו על ידי מערכת הבריאות.

לוי נשאל על קיצור ימי הבידוד ואמר  "קיצרנו את ימי הבידודמ-14 ימים ל-12 יום בכפוף לבדיקה שלילית ואנחנו שוקלים לקצר ל-10 ימים. יש מדינות שקיצרו עוד, ל-7 ימים. אנחנו לא שם".

עוד נשאל מנכ"ל משרד הבריאות על האפשרות שמערכת החינוך לא תמשיך להיפתח ואולי אף תיסגר. על כך ענה, "אנחנו נוטים לפתוח את מערכת החינוך כולה, כפי שהקבינט החליט", והסביר, "מתוך בדיקות שערכנו ב-10 אחוזים מהמורים, מצאנו שאחוז החולים במערכת החינוך דומה לאחוז התחלואה בציבור הכללי".