בהתייחסות פומבית ראשונה להתנקשות במדען הגרעין האיראני מוחסן פח'ריזאדה, שחוסל בסוף השבוע שעבר, אמר הנשיא הנבחר של ארה"ב ד'ו ביידן כי "קשה לדעת כמה ההתנקשות תסבך את ההתמודדות עם טהרן".

הדברים נאמרו בראיון לרשת CNN, במהלכו לא חסך הנשיא הנבחר בדברי ביקורת על האופן בו ניהל הנשיא דונלד טראמפ את ההתמודדות מול איראן: "השורה התחתונה היא שאנחנו לא יכולים לאפשר לאיראן להשיג נשק גרעיני. הוא (טראמפ) יצא מההסכם כדי להשיג הסכם נוקשה יותר – ומה הוא השיג? הם העלו את היכולת שלהם להחזיק בחומרים גרעיניים".

ביידן ציין כי הוא מבין שהמשא ומתן מול איראן יהיה קשה, וכי הוא מתכוון לבצע אותו "כחלק מקבוצה גדולה יותר, שלא מתמודדת רק עם איראן – אלא גם עם רוסיה, עם סין ואתגרים נוספים".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

משבר הקורונה

עיקר הריאיון עסק במגפת הקורונה, ובתכניותיו של הנשיא הנבחר למיגור המגפה המשתוללת בארצות הברית. מעל ל-210 חולים חדשים שאובחנו ביום שקדם לראיון, ואזרחים רבים מביעים חשש בנוגע לחיסונים הצפויים. "כשפאוצ'י יגיד שהחיסון נגד קורונה בטוח – אתחסן בשמחה, פומבית", אמר הנשיא הנבחר, בהתייחס לד"ר אנתוני פאוצ'י, המכהן כמומחה למחלות זיהומיות בממשלו של טראמפ, ואשר ביידן הכריז כי ביקש ממנו להמשיך בתפקידו.

בניגוד לטראמפ, ביידן מתכוון להחיל חובת עטיית מסכות בשטחים ציבוריים אך "רק 100 ימים, לא לנצח", לדבריו. "עטיית המסכות והחיסונים יפחיתו את התחלואה משמעותית. אני חושב שנראה צמצום משמעותי בעקבות כך", הוסיף.