אחוז בדיקות הקורונה החיוביות מסך הבדיקות שפוענחו היום (ראשון) עד השעה 17:50 הוא 4.1%, מתוך 21,388 בדיקות. נתון זה הוא הגבוהה מזה כחודשיים, אם כי יש לצין כי הוא אינו מייצג את כלל הבדיקות שנערכו היום ועשוי להשתנות עם פרסום הנתונים המלאים המתפרסמים בכל יום בנוגע ליום האתמול.

הקורונה בישראל – 06/12 בשעה 17:50 (עיצוב: אידאה)

870 חולי קורונה מאומתים חדשים אותרו היום, בעוד אתמול (שבת) אותרו 988 חולים חדשים בסך הכל, המייצגים 3.9% מ-25,346 בדיקות. אחוז הבדיקות החיוביות עמד ביום שישי על 2.5%.

מרכז המידע והידע הלאומי למאבק בקורונה כתב בדוח היומי כי "נמשכת עלייה ברורה ועקבית במספר המאומתים החדשים – כמעט 1,300 נדבקים ליממה בממוצע שבועי לצד עלייה עקבית בשיעור הבדיקות החיוביות לפחות עד לסוף השבוע האחרון. ניכרת בימים
האחרונים עלייה בשיעור החולים החדשים במצב קשה, מדד אשר מגיב באיחור ביחס למספר המאומתים החדשים, ונראה כי החל גם הוא בעלייה עקבית". המרכז ממליץ למקבלי ההחטות לשקול הסגה לאחור של חלק מההקלות שהוחלט עליהן בימים האחרונים.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

בתוך כך, דיון קבינט הקורונה ננעל הערב ללא הכרעות, לאחר שעתיים וחצי. השרים אישרו את הצעת ראש הממשלה, בנימין נתניהו, להאריך פיילוט פתיחת הקניונים ב-24 שעות. הקבינט יתכנס מחר, בשעה 19:00, לדיון נוסף בנושא פתיחת הקניונים והצעדים הבאים שיינקטו במאבק בנגיף.

עם סיום דיון הקבינט אמר ראש הממשלה: "החיסונים בדרך, אני עובד על זה מסביב לשעון. אבל עד שהם יגיעו, וגם אחרי שהם יגיעו, אנחנו חייבים להוריד את התחלואה שנמצאת בתחילתו של גל שלישי. אני לא אהסס להחזיר חלק מהמגבלות, וככל שנקדים להחזיר אותן – זמן המגבלות יהיה יותר קצר".