בג"ץ ביטל את הדיון הקבוע למחר (שני) בנושא יישום חוק הנכים והפעימות הבאות, שהגישו ארגון "נכה לא חצי בן אדם" ומייסדיו, אלכס פרידמן וחנן טל, באמצעות עו"ד חני דקל אלבז. ארגוני הנכים חוששים שמכיוון שלא ברור מה יהיה עם תקציב 2021, עדכון הקצבאות של השנה הבאה יגרר ולא יוסדר כפי שקרה השנה.

ההחלטה התקבלה בעקבות בקשת המשיבים לדחות את הדיון, כי חלה התקדמות בתהליך בדמות המענק המיוחד לשנת 2020 וחרף התנגדות העותרים לדחות את הדיון עקב אי העברת התקציב וחוסר הודאות לגבי הסדרת הקבע של המענק והפעימה האחרונה של שנת 2021. בג"ץ קבע שנציגי המדינה יגישו עדכון נוסף עד ה-1 במאי 2021.

אלכס פרידמן, יו"ר ארגון 'נכה לא חצי בן אדם' בהפגנה (התמונה באדיבות המצולם)

אלכס פרידמן, יוזם מאבק הנכים ויו"ר ארגון 'נכה לא חצי בן אדם' אמר: "מצער שבג"ץ החליט לאפשר למדינה להמשיך למשוך זמן בנושא כל כך רגיש ולאפשר איחור נוסף ביישום הפעימות, אך אנו נמשיך ונפעל בכל הכוח ליישום מלא של החוק, לרבות הסדרת המענק כקבע, יישום הפעימה האחרונה והצמדת הקצבה לשכר הממוצע במשק".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

חנן טל, מנכ"ל 'נכה לא חצי בן אדם': "בג"ץ קיבל את בקשת הממשלה לבטל את הדיון, זאת על רקע התחייבות הממשלה לשלם את הקצבאות ככתוב בחוק ולקבע את עליית הקצבה עם העברת תקציב המדינה. הממשלה בכלל ומשרד האוצר בפרט, התחייבו בפני בית הדין שישלמו את הקצבאות ואנחנו נהיה שם כל הזמן לוודא שההתחייבות באמת יוצאת לפועל. מדובר בהחלטה הוגנת שמשרתת את ציבור הנכים במאבקם ליישום חוק הנכים ולהעלאת הקצבאות".​