בית המשפט המחוזי בלוד הרשיע היום (רביעי) את הגננת כרמל מעודה, בהתעללות בקטינים חסרי ישע.  אישומים נוספים כוללים התעללות, ותקיפת קטין על ידי אחראי. במהלך הקראת הכרעת הדין התפרצו הורים וקראו קריאות נגד מעודה: "המתעללת המפורסמת במדינה".

בפתח הדיון, אמר השופט עמי קובו: "הנאשמת, בעלת גן ילדים הייתה אמונה על שלומם ורווחתם של התינוקות בגילאי שלושה חודשים ועד שלוש שנים, וביצעה במהלך התקופה פעם אחר פעם מעשי תקיפה והתעללות. כל אישום מתאר עבירות מיום מסוים. רבים ממעשיה מהווים התעללויות ותקיפת קטינים. מעשי הנאשמת הטילו מורא".

השופט קובו המשיך בתיאור מעשיה: "הייתה זו פעוטה בגן שהתירה את ידיו של פעוט שהיה קשור 35 דקות וסייעה לו. פעוט אחר קשרה במשך 54 דקות והאכילה בכפיה. נעשו מעשים של הנאשמת כלפי פעוטה, שכללו הצלפה במגבת, קשירת ידיים מאחורי הגב, האכלה בכוח, הטחה של פעוט ברצפה עד שבכה. הנאשמת גלגלה ראשו של פעוט מצד לצד, ואחזה בשני פעוטות בעודם מנסים להיחלץ, לאחר מכן הצליפה עם מגבת בראשם".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

לפני כשנה וחצי נעצרה מעודה, מנהלת המשפחתון "בייבי לאב" בראש העין, והואשמה בהתעללות ובתקיפת פעוטות. בכתב האישום צוינו 11 פעוטות בהם פגעה. בסרטונים נראים בין היתר הפעוטות מואכלים בכוח, עומדים במשך דקות ארוכות כשפניהם לקיר ונקשרים בידיהם.

הפגנת ההורים על התעללות בילדים ופעוטים. 7 ביולי 2019. (תומר ניוברג/פלאש90)

לירז תפארת נתן, הסייעת שעבדה בגן של כרמל מעודה, נאשמת בהתעללות בחלק מילדי הפעוטון ומתנהל נגדה משפט גם כן. לאורך המשפט, הורים רבים הביעו את מחאתם נגד הגננת והפגינו מחוץ לבתי המשפט. קמה תמיכה ציבורית בחוק שיחייב להתקין מצלמות בגני ילדים. אדיר רצון, צעיר מקרני שומרון הצית את ביתה של מעודה בראש העין באותו החודש, נאסר ל-3.5 שנים ונגזר עליו לשלם קנס כספי בגובה 50 אלף שקלים.