במידה ומקדם ההדבקה (R) יעלה מעל 1.32, או שמספר הנדבקים היומי יחצה רף של 2,500 מאומתים חדשים, תיכנס המדינה למתווה של 'ריסון מהודק'. אם כעבור שלושה שבועות מהחלת הריסון המהודק לא ירד מקדם ההדבקה ל-1, יוטל סגר כללי. הגבלות נוספות שתוכננו לימי החנוכה בוטלו. כך החליטה אחר הצהרים הממשלה, לאחר שראש הממשלה נתניהו, ושר הבריאות אדלשטיין, קיבלו את עמדתו של שר הביטחון גנץ והודיעו כי לא יוטלו הגבלות מיוחדות בחג החנוכה. הצעדים אושרו מוקדם יותר בקבינט הקורונה.

העוצר הלילי וההגבלות שנידונו ביחס למסחר ולהתכנסויות בבתים בוטלו.

קבינט הקורונה שהתכנס הבוקר (חמישי) לדיון בהגבלות חדשות לחג החנוכה התפזר לאחר שהשרים לא הצליחו להגיע להסכמה על אופי ההגבלות, מועד כניסתן לתוקף והקנסות שיוטלו על מי שיפרו אותן. לאחר הפסקה בה נועדו נתניהו, אדלשטיין וגנץ, התכנס הקבינט מחדש ואישר את הצעדים על פי ההסכמות שהוצגו לעיל.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

בין המתנגדים להטלת המגבלות על ביקורים ומסחר היו שר האוצר שדרש להטיל את ההגבלה החל מהשעה 19:30 ולא החל מהשעה 17:30 כפי שדרשו במשרד הבריאות.

מתנגד נוסף היה שר הרווחה, איציק שמולי, שגם צייץ בחשבון הטוויטר שלו כי יתנגד להצעה לצמצם את המסחר ולמנוע מפגשים משפחתיים בחנוכה, "כשהיעילות מפוקפקת והאכיפה מוטלת בספק". לדבריו, "עדיף להתמקד באתגר האמיתי:מניעת התקהלויות המוניות וגישה הדוקה יותר רק בערים האדומות, במקום קבלת החלטות שרירותיות".

השרה לשוויון חברתי, מירב כהן, התנגדה גם היא להצעה בשל חוסר העקביות וחשש ליצירת בלבול ותסכול בציבור. "זה מוזר לאפשר לאנשים לעשות שופינג בקניונים אבל לא להדליק נרות עם המשפחות שלהם".

על פי ההצעה שהוגשה לשרים יוטל קנס של 500 שקלים על כל מי שישהה בביתו של אדם אחר בין השעות 17:30 ל-24:00 החל מערב זה, ועד ה-17 בדצמבר, מלבד לסיבות חיוניות שיפורטו.

ההצעה נועדה להחליף את הסגר הלילי שנפסל לאחר שלא זכה לתמיכת משרד הבריאות. אם תאושר תכנס לתוקף כבר הערב.

בשעות אלה תיאסר הימצאות של אנשים או יותר במבנה, למעט אנשים הגרים ביחד וכן הגבלת התקהלות לעד 10 אנשים בשטח פתוח, למע אנשים הגרים ביחד. גם תפילות יוגבלו ל-10 אנשים בשטח פתוח. בשעות אלה לא יופעל גם מסחר קניונים ושווקים למעט מוצרים חיוניים, וכן שמורות טבע מוזיאונים וגנים לאומיים. על מקומות עבודה לא תהיה הגבלה.