המחאה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו מתקיימת הערב (שבת), זה השבוע ה-25. סמוך למעונו הרשמי ברחוב בלפור בירושלים הגיעו יותר מאלף מפגינים. מחאות נערכו גם בגשרים וצמתים ברחבי הארץ. סמוך לבית משפחת נתניהו בקיסריה מתגודדים מאות מפגינים שקוראים, בין היתר: "באנו חושך לגרש", "יחד ננצח" ו"תתפטר, לא רוצים אותך יותר". מחאה גם ליד ביתו של ראש הממשלה החליפי בני גנץ בראש העין.

ארגוני המחאה מכנים את ההפגנה הערב כ"הפגנת המצור". באחת הצעדות שיצאו לכיוון בלפור, הושלכו ביצים ונשמעו קריאות גנאי לעבר המפגינים. שוטרים הטילו קנסות על כמה מוחים. בארגוני המחאה טענו כי ההפגנה מול ביתו של גנץ מגיעה לאור העובדה שבשלו התנאים להחלפת נתניהו ומי שמונע זאת, לדבריהם, הוא גנץ.

מפגינים נגד נתניהו במחאה על "עסקת הצוללות" (צילום: מרים אלסטר / פלאש 90)

ארגון "הדגלים השחורים": "בשלו התנאים להחלפת נתניהו. זאת חובתם של כל אלו שרואים את הנזקים הבלתי נגמרים שהנאשם מותיר אחריו. מדינת ישראל חייבת ראש ממשלה חדש, כזה שיאפשר לנו לצאת ממשבר הקורונה שלא מנוהל וכזה שיפסיק את ההסתה והשיסוי הבלתי נגמרים".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

ארגון "קומי ישראל": "ישראל לא זקוקה לבחירות מיותרות אלא לראש ממשלה אחר. נתניהו נכשל בניהול משבר הקורונה וגרר רבע מיליון אזרחים מתחת לקו העוני. ישראל לא זקוקה לבחירות מיותרות, אלא לראש ממשלה אחר". מארגון "קריים מיניסטר": "הערב שוב נקיים מצור על בלפור. אלה ימים גורליים לעתידה של המדינה. הנאשם מנסה לחמוק מבחירות שיובילו להפלתו. ביבי, כל עוד תתבצר ותחזיק את ישראל כבת ערובה נהיה שם. נבוא אליך מכל כיוון. נסגור עליך עד שתלך".