השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה החליט היום (שלישי) כי ניצב יעקב (קובי) שבתאי הוא המועמד שלו לתפקיד מפכ"ל המשטרה החדש. המפכ"ל המיועד יצטרך לקבל כעת את אישור ועדת גולדברג הבוחנת מינויים בכירים בשירות הציבורי, אך בכל מקרה יתחיל עד לסוף השבוע בגיבוש התוכנית לכהונתו.

שבתאי (56) מכהן מאז פברואר 2016 כמפקד משמר הגבול. מלבדו היו מועמדים לתפקיד ניצב בדימוס יורם הלוי, ומפקד מחוז ירושלים דורון ידיד. לפי הודעת השר אוחנה, הבחירה בשבתאי הגיעה לאחר שהותיר רושם חיובי על השר אוחנה בעקבות התוכניות שהציג לו לניהול הארגון.

במקביל להודעה על מועמדותו של ניצב שבתאי למפכ"ל הודיע אוחנה על מינויה של גונדר קטי פרי לנציבת שירות בתי הסוהר.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

קטי פרי (צילום: דוברות שב"ס)

 

פרי, בת 56 נשואה ואם לשלושה, מכהנת כיום כמפקדת מחוז דרום בארגון. היא בעלת תואר ראשון ושני בלימודי אסלאם ומזרח תיכון, תואר שני נוסף במדעי המדינה, ובוגרת המכללה לביטחון לאומי. היא צפויה להיות האישה השלישית בתפקיד נציבת בתי הסוהר.

השר אמיר אוחנה: "קיבלתי את ההחלטה לאחר שבחודשים הראשונים בתפקידי כשר לביטחון הפנים נפגשתי עם כל הניצבים והגונדרים המכהנים במשטרת ישראל ובשירות בתי הסוהר, ועם חלק מהניצבים בדימוס. ביממה האחרונה ערכתי שיחות נוספות עם מספר מועמדים לתפקידים והודיתי להם על נכונותם לשאת בתפקיד ועל שירותם המסור לאורך השנים למען ביטחון המדינה".