משטרת ישראל הודיעה הערב (רביעי) על חסימות כבישים לתנועה בשל הצפות. על פי ההודעה, נחסם כביש 90, מצומת הערבה למפעלי ים המלח, בשני הכיוונים. הכביש נחסם לתנועה גם מעין בוקק לעין גדי בשני הכיוונים. עוד נחסם לתנועה כביש 234, גשר צאלים, בשני הכיוונים. שוטרים נמצאים במקום ומכווינים את התנועה, הנהגים מתבקשים לנסוע בדרכים חלופיות.

במהלך הלילה חילצו לוחמי אש לכודים מכלי רכב שהוצפו ביבנה ובבאקה אל גרבייה. על פי התחזית המטאורולוגית הגשם ימשך גם היום (רביעי) וקיים חשש לשיטפונות במדבר יהודה ודרום הארץ.

במועצה האזורית חוף אשקלון, נפל ילד בן 8 לנחל עובד וחולץ על ידי בן משפחות. צוות מד"א הגיע למקום, ולאחר בדיקות רפואיות, הוא אינו נמצא זקוק לפינוי לבית חולים.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

היום בצהריים הוזנקו חמישה צוותי כיבוי בפיקודו של להב משנה יובל ברק לחילוץ מטיילים שנלכדו על הגג של רכב השטח שלהם בתוך נחל שהוצף בשניות בעקבות הגשמים העזים בין קרית אתא לכפר חסידים. באמצעות רכב הטטרה החדש של כבאות והצלה לישראל שלפו הלוחמים את שני הלכודים במהירות והובילו אותם למקום מבטחים.

רשות הטבע והגנים שבה ומזכירה שאסור לחצות נחל זורם ואסור להתקרב לשפת נחל בשעת שיטפון מחשש להתמוטטות הגדה מדובר בסכנת חיים.

כיבוי האש מבקשים להימנע מטיולים וכניסה לנחלים ומקומות העלולים להתפתח לכדי הצפה ולהישאר על דרכים סלולות.

לפי השירות המטאורולוגי הגשם ימשך לפרקים מלווה בסופות רעמים בצפון הארץ ומרכזה. במשך היום הגשם יתפשט לנגב. קיים חשש לשיטפונות במדבר יהודה ודרום הארץ. הטמפרטורות יוסיפו לרדת ויהיו נמוכות לעונה.