לפני עשרה ימים הוגש נגד תת-אלוף אופק בוכריס כתב אישום חמור בגין 16 עבירות מין, שכוללות עבירות של אינוס, מעשה סדום, מעשה מגונה והתנהגות שאינה הולמת, ואתמול (ראשון) פרש מצה"ל. בוכריס מואשם כי ביצע את העבירות המיוחסות לו בשתי מתלוננות ששירתו תחת פיקודו כאשר היה מפקד חטיבת גולני.

על פי דובר צה"ל, פנה בוכריס לרמטכ"ל רב אלוף גדי אייזנקוט וביקש לפרוש מצה"ל על מנת שיוכל להתפנות לנהל את המשפט שנערך כנגדו כאזרח ולא כקצין בשירות והרמטכ"ל קיבל את בקשתו.

בהודעה שפרסם כתב בוכריס: "אני סבור, שהנורמה המצופה מקצין בדרגתי שמוגש נגדו כתב אישום חמור היא שישחרר את המערכת מעולו ויתמודד עם האישומים נגדו במקום היחיד הראוי, בית הדין. כך בחרתי לעשות. אני מודה למערכת שנענתה לבקשתי ואפשרה לי ליישם נורמה ראויה זו".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

לפני ארבעה חודשים (מרץ) התגלתה הפרשה כאשר בוכריס נחקר בחשד למעשה אונס שביצע לפני חמש שנים בחיילת שלו ובחשד להטרדה מינית של קצינה נוספת ששירתה לצידו. החקירה הובילה לסערה במערכת הצבאית כאשר הרמטכ"ל גדי אייזנקוט החליט לבטל את מינויו של בוכריס לראש חטיבת המבצעים.

בכתב האישום שהוגש לפני עשרה ימים מתוארים לפרטים שלושת מקרי האונס בהם מואשם בוכריס. על פי כתב האישום האירועים החמורים התקיימו בשלל מקומות, בצימר, בחדרו בבסיס, בלשכתו, ברכבו הצבאי ובביתה של אחת המתלוננות. בכתב האישום מצויין כי המתלוננת "לא שיתפה פעולה ולא לקחה חלק פעיל" במעשים.

עו"ד גיא פלנטר, פרקליטה של הקצינה שהתלוננה נגד בוכריס התייחס לפרישתו של בוכריס ואמר כי "משהוגש נגדו כתב אישום המייחס לו שורה ארוכה של עבירות מין חמורות, עשה תא"ל בוכריס את הצעד המתבקש ציבורית מנאשם במעמדו ופרש מצה"ל. ללא קשר לתוצאות ההליך הפלילי, המעשה ראוי ויש להעריכו על כך".