שר האוצר ישראל כ״ץ פנה לראש הממשלה בנימין נתניהו בבקשה להעלות ביום ראשון הקרוב לאישור הממשלה את תקציב המדינה לשנת 2020. כחול לבן עדיין מתנגדים לתקציב ללא שנת 2021, ובלי הסכמתם ההצעה לא תעלה על סדר היום של הממשלה. אם לא יאושר התקציב עד יום שלישי בחצות תפוזר הכנסת ותקיימו בחירות חדשות תוך 90 יום.

כדי לאשר את התקציב עם יום שלישי בחצות צריך החוק לעבור את אישור ממשלה, הצבעה בקריאה ראשונה במליאה, דיון בוועדת הכספים שתצביע על סעיפיו, ואישור ב-2 קריאות נוספות במליאה. חוק התקציב עצמו כבר מוכן, ולא ידרוש עבודת מטה משמעותית בין האישור בממשלה לאישור בכנסת כפי שנדרש בדרך כלל.

במקביל מונחת ההצעה לפיזור הכנסת על שולחן הכנסת והיא תעלה לקריאה ראשונה ביום שני.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

במקביל פנה השר כ״ץ ליו״ר כחול לבן, בני גנץ,לתמוך בהצעה ולהמשיך בהידברות על לוחות הזמנים לקידום תקציב לשנת 2021 , יחד עם חוקי ההסדרים והרפורמות החשובות למשק שמוכנים להגשה, תוך הקפאת תמיכתו של גנץ בקידום החוק להקדמת הבחירות.

כ"ץ פנה לגנץ: ״הימנעותך מתמיכה בתקציב וגרירת מדינת ישראל למערכת בחירות מיותרת, בשל ויכוחים פוליטיים, מהווה חוסר אחריות לאומית ופיגוע כלכלי ישיר באזרחי מדינת ישראל. מדינת ישראל, אשר נמצאת על סף סגר שלישי ובראשיתו של מבצע החיסונים הלאומי, צריכה ממשלה יציבה וחזקה שעובדת למען אזרחי מדינת ישראל – תוך יציאה מהמשבר הבריאותי, הכלכלי והחברתי, ועל כולנו להתעלות ולמנוע מערכת בחירות יקרה מזיקה ומיותרת״.