ארגוני העצמאים ובעלי העסקים מתכננים לצאת להפגנה בצהריים (ראשון) נגד הטלת ״ריסון מהודק״. העלייה בתחלואה בימים האחרונים, וההחלטה להקדים את ישיבת קבינט הקורונה להיום, מעלה את החשש בקרב בעלי העסקים מסגר נוסף שצפוי להגיע בקרוב.

בממשלה נמנעים מלומר את המילים סגר ובמקום מדברים על 'ריסון מהודק' אבל בקרב בעלי העסקים נראה שאבדה הסבלנות למדיניות הפתיחה והסגירה של המסחר בהתאם לתחלואה.

בהודעה שהוציא בסוף השבוע עו"ד רועי כהן, נשיא לה"ב, לשכת ארגוני העצמאים נכתב: "הכוונה להטיל סגר שלישי על המגזר העסקי תוביל לקטסטרופה כלכלית. אני קורא לראש הממשלה ולחברי קבינט הקורונה לא לסגור את ענף המסחר וחנויות הרחוב. אין שום נתון המעיד שעליית התחלואה קשורה לפתיחת החנויות והמסחר".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

עוד כתב כהן: ״הגיע הזמן לטפל בצורה מקצועית ועניינית ולא להוביל לעונש קולקטיבי של כלל בעלי העסקים הקטנים בישראל. הממשלה במו ידיה מובילה את בעלי החנויות לאנרכיה ,להחליט בין אוכל ופרנסה וקיום למשפחתם לבין ציות להגבלות שיוטלו ללא כל הצדקה״.

״בעלי העסקים לא יהיו עוד ״היו-יו״ של המדינה״, נכתב בהודעה של ארגון העצמאים שיחד עם בעלי חנויות וגורמים בתעשיית האופנה מתכננים לצאת מחר להפגנה כדי לאותת לממשלה שסגירה נוספת של העסקים לא תעבור בקלות. חלקם אף הצהירו כי ימשיכו לפתוח את החנויות גם אם יוחלט בקבינט על סגירת.

חיזוק לעמדת בעלי העסקים הגיע הערב משר הכלכלה, עמיר פרץ ששלח לכל שרי הקבינט את המלצתו להימנע מסגירה של חנויות הרחוב, מרכזי הקניות והקניונים. במכתבו מעריך פרץ ש״סגירת המסחר תביא לכ-100 אלף מובטלים וגרעון של 5.6 מיליארד שח בחודש״.

פרץ ממליץ לשרי הקבינט להעדיף הגברה של האכיפה והגדלת הכנסות, חזרה למתווה הרמזור שיאפשר פתיחה של ערים ירוקות, העדפת איסוף עצמי מחניות על פני משלוחים בערים כתומות ואדומות והעדפת סגר לילי על פני סגר מלא.