ועדת הכנסת תדון היום (שני) בהצעת חוק לדחייה נוספת של אישור תקציב 2020 ל-31 בדצמבר, וזאת על רקע המשבר הפוליטי בין כחול לבן לליכוד. אם לא תאושר ההצעה תפוזר הכנסת בחצות של יום שלישי הקרוב. בנוסף קובעת ההצעה כי אם תקציב 2021 לא יאושר עד ה-5 בינואר תפוזר הכנסת. ההודעה על קידום החקיקה פורסמה על ידי כחול לבן ולא אושרה על ידי הליכוד.

כדי שההצעה תיושם צריכה הכנסת לאשר אותה בשלוש קריאות.

על פי הצעת החוק על הממשלה לאשר את שני התקציבים ולהניחם על שולחן הכנסת עד ליום רביעי, ה-23 בדצמבר. הכנסת תצטרך לאשר את תקציב 2020 בשלוש קריאות עד לסוף דצמבר, ואת תקציב 2021 עד ל-5 בינואר.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

הצעת החוק תאפשר הארכת המשא ומתן בשבוע נוסף. בהמשך לפשרת האוזר, מדובר בתיקון נוסף של הצעת חוק יסוד הכנסת בהוראת שעה זמנית, דבר הצפוי לספוג ביקורת משפטית. סעיף בעייתי במיוחד שכלל לא בטוח שיעמוד בביקורת משפטית הוא חיוב העברת תקציב 2021 עד ל-5 בינואר או שתפוזר הכנסת. הוראה זו מקדימה את המועד האחרון לאישור תקציב בכמעט שלושה חודשים.

מכחול לבן נמסר: "נתחיל בקידום תהליך ובמקביל נמצה את הניסיון להביא לממשלה מתפקדת, עם תקציב שמיליוני ישראלים זקוקים לו כעת, מינויים ושמירה על שלטון החוק והיעדר השפעה של ראש הממשלה על משפטו".