יו"ר ההסתדרות, ארנון בר-דוד, קרא לוועדים ולאיגודים בארגון לרכוש מוצרים ושירותים כחול לבן, כדי לתמוך בעסקים ובעובדים על רקע משבר הקורונה.

"אני מאמין שזה הזמן שלנו להמשיך להפגין סולידריות עם התעשייה והעובדים הישראלים, ולרכוש מוצרים כחול-לבן", אמר היום (שני) בר-דוד בפנייה לאלפי הוועדים והאיגודים המקצועיים בארגון. "תחת נטל ההוצאות השוטפות בזמן שהם חווים ירידה משמעותית בהכנסות. אני מבקש מכל אחד ואחת מכם בכל המסגרות השונות לפעול ככל שניתן להעדיף מוצרים ושירותים ישראליים".

יו"ר ההסתדרות, ארנון בר-דוד (צילום: אגף דוברות ההסתדרות)

במכתב ששלח מסביר יו"ר ההסתדרות כי חלקים נרחבים בתעשייה הישראלית על מאות אלפי העובדות והעובדים שלהם, נפגעו קשות כתוצאה מירידת הביקושים והייבוא מחו"ל. לדבריו, מאמץ משותף לעזור לענפי התעשייה, כמו גם לציבור העצמאים, לעובדים ולבני משפחותיהם, יוכל לסייע לגבור על השפעות הקורונה.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

הקריאה להעדיף מוצרים שמיוצרים בישראל היא חלק ממהלך נרחב של ההסתדרות לעודד תמיכה בעסקים ובכלכלה הישראלית כבר מאז פרוץ המשבר. בין היתר הובילה ההסתדרות קמפיין שכותרתו "שמים לב למוצרים ישראלים". בנוסף הורתה ההסתדרות לוועדים ולאיגודים לקבוע פעילויות נופש, רווחה וסמינרים לעובדים בישראל בלבד למשך השנה הקרובה.