בנאום שמסמן את תחילת קמפיין הבחירות הודיע ראש הממשלה נתניהו: ״זה לא סוד, אני לא רציתי בחירות, הליכוד לא רצה בחירות. הצבענו פעם אחר פעם נגד הבחירות״. עם זאת לדבריו במקרה של בחירות הליכוד ינצח בענק: ״אזרחי ישראל רואים את המנהיגות שלנו. מביאים חיסונים, הראשונים לצאת מהקורונה בעולם. מביאים הסכמי שלום״.

היום (שלישי) בחצות, צפויה כנסת ישראל ה-23 להתפזר אוטומטית כיוון שלא עבר חוק תקציב המדינה לשנת 2020.

נתניהו האשים את בני גנץ בכניעה למאבקי כח פנימיים כיוון שלא הסכים לצמצם את סמכויותיו של שר המשפטים אבי ניסנקורן, וטען שהליכוד ניסה למנוע ״דיקטטורה של פקידי השמאל״.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

מפלגת כחול לבן הגיבה: ״נאשם בפלילים עם 3 כתבי אישום גורר את המדינה ל-4 מערכות בחירות. ‏אם לא היה משפט, היה תקציב ולא היו בחירות״.

בהתייחסו למצב הכלכלי אמר ראש הממשלה: ״אני יודע שיש קשיים כלכליים. בעלי החנויות, העסקים, הבאנו הרבה תכניות סיוע ונביא עוד. מקווה שכחול לבן לא ימנעו את זה״.

ראש הממשלה התייחס גם לחיסון: ״שוחחתי עם מנכלים של חברות החיסונים הגדולות בעולם, נעשנו ידידים אישיים. ישראל יכולה להיות בין המדינות הראשונות שיוצאות ממשבר הקורונה.

״לגבי המוטציה. החדשות הטובות הן שהם מאוד אופטימיים שהחסיונים יכולים להיות אפקטיביים גם מול המוטציה. ייקח מספר ימים לדעת את זה. דבר מאוד חשוב לאנושות ולמדינת ישראל. מצד שני יש חדשות רעות. כמו בכל העולם אנחנו רואים עלייה בתחלואה במדינת ישראל. מצפה מכחול לבן לקבל את ההחלטות הנכונות לאזרחי ישראל כפי שקיבלנו בישיבת השרים לגבי הכלכלה״.