פרץ מפנה את המקום, בנט מכוון גבוהה ואלקין עוזב ומאשים. פחות מיממה מאז פיזור הכנסת ומערכת הבחירות מעלה הילוך.

זאב אלקין התפטר הערב (רביעי) מן הממשלה והודיע על הצטרפותו למפלגתו החדשה של גדעון סער. הוא תקף את נתניהו ואמר כי הסיבה היחידה שישראל הולכת למערכת בחירות רביעית בתוך פחות משנתיים היא האינטרסים האישיים של ראש הממשלה. "אתה אדוני ראש הממשלה הרסת את הליכוד והבאת לתוכו אווירה של פחד וחנופה", האשים. גם חברת הכנסת שרן השכל הודיעה היום על פרישתה מהליכוד ומהכנסת, והצטרפותה ל'תקווה חדשה' של סער.

יו"ר ימינה, נפתלי בנט אמר בהודעה מצולמת לתקשורת כי "ישראל חייבת מנהיגות חדשה" ולכן, לדבריו, הוא מתמודד לראשות ממשלת ישראל.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

בנט טען בדבריו שנתניהו כשל בטיפול במשבר הקורונה ועל אף זכויותיו הרבות, סיים את תפקידו כראש ממשלה. יו"ר ימינה התחייב להקים ממשלה שתיתן מקום לחלקים נרחבים בציבור הישראלי, כולל כאלה שיש לו מחלוקת עמם.

בליכוד הגיבו לדברי אלקין ואמרו כי "שר המים אלקין דילג מקדימה לליכוד ומהליכוד לגדעון רק בגלל שלא הצליח להיכנס לעשירייה הראשונה בליכוד ולא קיבל את הג׳וב שרצה. המפלגה של גדעון היא מחנה פליטים ועריקים שנכשלו בבחירות הדמוקרטיות בתוך הליכוד ושלא יכולים להיבחר בהן".

ביחס לדבריו של בנט אמרו בליכוד כי כל תכניותיו נכשלו וכי דווקא מדיניותו של ראש הממשלה מצילה את כלכלת ישראל ואת בריאות הציבור.

נפתלי בנט וגדעון סער (צילומים: יונתן זינדל/פלאש90)

עמיר פרץ הודיע מוקדם יותר היום (רביעי) שלא יתמודד לראשות המפלגה ויפנה את המקום לשחקן חיצוני שיוכל לשקם אותה: "לאחרונה דחיתי אפשרות להיות משוריין במקום בטוח בצמרת כחול לבן", כתב פרץ בדף הפייסבוק שלו וחתם, "זה הזמן לאפשר לכוחות חדשים לפרוץ ולהנהיג ואני אעמוד לרשותם למען המדינה ולמען המפלגה".