רגע לקראת הסגר השני, נתוני התחלואה ממשיכים להיות גבוהים: 4,046 חולים חדשים אובחנו אתמול (חמישי), מה שממשיך את המגמה של שלושת הימים האחרונים בהם מספר החולים החדשים היה בסביבות ארבעת אלפים. העיר תל אביב-יפו עברה מסיווג צהוב לסיווג כתום על פי תכנית הרמזור.

עד כה חוסנו 210 אלף חולים מקרב בני 60 פלוס והצוותים הרפואיים, 74,056 מתוכם אתמול.

מקדם ההדבקה (R) המחושב על בסיס מספר המאומתים החדשים עומד על 1.27. מקדם הדבקה הגדול מ-1 מצביע על גדילה בקצב התפשטות המגפה. לפי החלטת הממשלה, מטרת הסגר הנוכחי היא הורדה של R אל מתחת ל-1 והגעה לפחות מ-1,000 חולים מאומתים חדשים ביום  בקרב החברה הערבית עומד מקדם ההדבקה על 1.07, נמוך מהממוצע הארצי. בקרב החרדים עומד מקדם ההדבקה על 1.65.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

102,596 בדיקות נערכו אתמול, מספר שיא מאז פרוץ הנגיף. גם ביום רביעי נערך מספר גבוה של בדיקות – כ-95 אלף. מתוך הבדיקות שנערכו אתמול עמד שער החיוביים על 4%.  שיעור זה ממשיך את המגמה בימים האחרונים.

מספר החולים במצב קשה עומד על 527.  133 חולים מונשמים.

שינויים בסטטוס הרמזור של יישובים בארץ

מכתום לאדום: היישובים אכסאל; אעבלין; אפרת; בסמ"ה; שכונת חומת שמואל בירושלים; כפר מנדא; ורכסים עברו מסיווג כתום לסיווג אדום בשל מצב התחלואה בהם.

מצהוב לכתום: היישובים אריאל; בית שאן; גני תקווה; זכרון יעקב; כפר קרע; לקיה; נתיבות; קרית מלאכי; רמלה; תל אביב-יפו; ותל מונד עברו מסיווג צהוב לסיווג כתום.

מירוק לצהוב: ירוחם ונס ציונה עברו מסיווג ירוק לסיווג צהוב.

שיפור במצב התחלואה: מצב התחלואה משתפר בשכונת שועאפט בירושלים, שעברה מסיווג אדום לכתום; ובקלנסווה, שעברה מסיווג כתום לצהוב.