יו"ר נעמת חגית פאר פנתה הבוקר (ראשון) לשר הבריאות יולי אדלשטיין בדרישה להכליל את צוותי ההוראה במעונות היום במתן הקדימות לחיסונים. על פי פאר, מדובר בלמעלה מ-10,000 מטפלות, חלקן בקבוצות סיכון, שעל פי המידע שבידי נעמת אין כוונה לתעדף אותן במסגרת ההרחבה הצפויה במתן החיסון לצוותי הוראה.

שר הבריאות הנחה אתמול את מנכ"ל משרדו, פרופ' חזי לוי, לבדוק מתן חיסון לקורונה לצוותי ההוראה כבר בשבוע הקרוב, בכפוף להחלטת הוועדה לתעדוף החיסונים. ההנחייה מגיעה לאחר פניה לאדלשטיין משר החינוך יואב גלנט, וממזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דוד.

פאר בירכה על ההנחייה, אך ביקשה להזכיר כי במקביל למוסדות החינוכיים שבאחריות משרד החינוך, פועלים גם מעונות יום לפעוטות בגילאי לידה עד שלוש, בהם מעונות רב תכליתיים לילדים בסיכון, באחריות משרד העבודה והרווחה והשירותים החברתיים. לדבריה, יש לוודא כי אלפי המועסקים במעונות אלו יקבלו אף הם תעדוף לחיסון.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

"שמירה על תפקוד מלא ככל האפשר של מעונות היום חיונית ביותר למשק", אמרה יו"ר נעמת, "בהתאם, יש חשיבות יתירה לחסן בהקדם את צוותי החינוך במעונות על מנת להבטיח שמעונות היום יוכלו להמשיך ולתפקד כסדרם ולאפשר להורים עובדים להמשיך ולעבוד ולפעוטות המתחנכים במעונות לשמור על שגרת יומם ועל רצף חינוכי. בהתאם אנו פונות ומבקשות כי במסגרת תעדוף אנשי החינוך, יכללו גם הצוותים המפעילים את מעונות היום לפעוטות והם יחוסנו בהקדם".​