""התגייסתי כמו שתמיד עשיתי, חששתי לשלטון הדמוקרטי בישראל", אמר בני גנץ, "כחול לבן הצילה את המדינה. נשכבנו על הגדר, יש האומרים שנשכבנו על הרימון".

"אנחנו משלמים מחיר פוליטי כבד מאד. כמו שעשיתי בשנים האחרונות, אני לא חושב על עצמי, אני חושב עליכם. ידענו מי הוא נתניהו לפני שנכנסו". גנץ התייחס לאמירות הרבות המספידות את עתידו הפוליטי, "רבים השמיעו את המושג מתאבד פוליטי. אך ורק מדינת ישראל עומדת לנגד עיני ולנגד חברי, גם במחיר האישי הגבוה ביותר. בנו יש אמת היא לא תשתנה עד שנבטיח עתיד טוב".

"בחודש מאי היה שלוש אפשרויות: המשך שלטון נתניהו עם שני ח"כים מהימין, או ממשלת מעבר בה הוא ישיג חסינות. האופציה השלישית הייתה כניסת כחול לבן ומבצע להצלת מדינת ישראל. לא באנו כי חשבנו שנתניהו יהפוך את עורו".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

גנץ תקף את המתנגדים לו ואמר, "לכל הבכיינים והפחדנים הגיע הזמן להתאמת עם העובדות. בזמן שישבתם והקלדתם, אני מנעתי את סגירת בתי המשפט. בזמן שצייצתם, אני דאגתי שתוכלו להפגין גם נגדי. בזמן שנתתם טיפים מהיציע הכנסתי את מערכת הביטחון לטפל בקורונה, דאגתי להקמת מערך חקירות. בזמן שעשיתם חישובים פוליטיים אני עשיתי רק את החשבון שלכם אזרחי המדינה".

"שמרנו על מערכת החינוך פתוחה ככל האפשר. הייתי הקול הענייני והאחראי שלכם איפה שראש הממשלה הונע משיקולים זרים. לא האמנתי לנתניהו אבל הייתי מוכן לשתף פעולה לטובת המדינה".

בסוף דבריו התייחס גנץ לפרישת אבי ניסנקורן היום למפלגתו של חולדאי ואמר, "אבי ניסנקורן היה מבצע אני ניווטתי את המדיניות".

על המצב במפלגתו אמר, "מי שרוצה שילך, מי שלא מתאים לו הדלת פתוחה, כאן תישאר ותיבנה קבוצה חזקה ומלוכדת שלא כסאות ושריונים מובטחים להם, רק עבודה קשה למען המדינה".