ראש עיריית תל אביב רון חולדאי הקים היום (שלישי) את מפלגת "הישראלים" בראשותו. למפלגה החדשה הצטרף שר המשפטים, אבי ניסנקורן, שפרש מכחול לבן.

״אתם יודעים מה הבעיה? התרגלנו לפילוג, לשקר לשחיתות״, פתח חולדאי את נאום הצגת המפלגה שלו. ״התרגלנו לממשלה מטורללת שלא יודעת לנהל כלום. הכי גרוע זה להתרגל, להתייאש. אני מסרב להתרגל.

ראש עיריית תל אביב, רון חולדאי (צילום: מרים אלטשר/פלאש90)

"כמשרת ציבור למעלה מ-50 שנה אני אומר לכם – לא נתרגל לראש ממשלה עם כתבי אישום. לא נתרגל לשיסוי, לאיום על מערכת המשפט. לא נתרגל למיליון מובטלים ולעסקים קורסים. לא נתרגל לתשתיות קורסות ומערכת חינוך מיושנת ומערכת בריאות שזקוקה להנשמה".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

חולדאי ציטט את השיר: "לא אשתוק כי ארצי שינתה את פניה", ואמר: "הערב אפשר להפסיק את הייאוש. אני יודע איך אפשר לעשות את זה במדינה. אני עושה את זה עבור ילדיי, בעיקר עבור נכדיי. כולנו צריכים להרים את הראש בגאווה, אפשר לנהל את ישראל אחרת וצריך לנהל אחרת. אבל מעבר לניהול, הבחירות האלה הן גם על ערכים.

״יש אלטרנטיבה אמתית. יש לכם את מפלגת הישראלים. כל מי שמכיר אותי יודע, אצלי הכול ברור, לא ליד לא כמעט ולא בערך״.

שר המשפטים אבי ניסנקורן (צילום: יונתן זינדל/פלאש90)

שר המשפטים שהודיע מוקדם יותר לבני גנץ על פרישתו ממפלגת כחול לבן אמר: "מדינת ישראל נמצאת בצומת קריטי. הדמוקרטיה הישראלית תחת מתקפה. לא היה דבר כזה מקום המדינה. כשר משפטים וחבר ממשלה, הקדשתי את כל כולי למאבק נגד ניסיונות בוטים ומסוכנים מצד ראש הממשלה ושלוחיו לחבל בעבודת משרד המשפטים ומערכת החוק.

״זה לא סוד שכחול לבן הולכת ומתרחקת מתפיסת עולמי״, אמר, ״בחרתי ללכת עם הלב, עם הערכים ועם האידיאולוגיה. בחרתי להיות שותף לרון חולדאי ולמפלגה ברורה, אידיאולוגית״.