הכלכלן פרופ' ירון זליכה הודיע היום (רביעי) על הקמת מפלגה, שתיקרא "הכלכלית". "ישראל בדרך לפשיטת רגל כלכלית", הצהיר זליכה והציג את מועמדותו לתפקיד שר האוצר. "כולם היום רוצים להיות ראשי ממשלה – ואני רוצה להיות שר אוצר. יש לי ידע, יכולת ותשוקה להוביל את ישראל לצמיחה ולשגשוג. ישראל היא האוצר שלנו וכשר האוצר אתחייב לשמור על האוצר הזה מכל משמר".

הוא הוסיף: "מטרתי היא אחת – להציל את מדינת ישראל מחורבן כלכלי ולהוביל אותה לתקופה חדשה של שגשוג וצמיחה". עוד אמר: "זו תוצאה של 10 שנים של מנהיגות שנכנעה למונופולים, לקבוצות הלחץ. אתם יודעים על חשבון מי? על חשבון הצעירים – השכירים והעצמאים. בעקבות המשבר, שמתי לב, התפתח ספורט לאומי חדש: להיכנס ב-180 קמ"ש בבנימין נתניהו. לא שזה לא מגיע לו, אבל מה שלא ברור לי זה איפה היו כל אותן תקוות חדשות שכעת נזכרו לחבוט בנתניהו".

זליכה תקף גם את סער: "תזכירו לי – איפה היה גדעון סער כשר החינוך תחת נתניהו? למה הוא לא חתך את שכבות השומן במשרד החינוך לטובת המנהלים והמורים ובעיקר לטובת התלמידים? למה כשר הפנים הוא בחר לסגור עסקים בשבת במקום להפחית את הארנונה המטורפת שהם משלמים?"

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

זליכה ציין כי בכוונתו להציג בימים הקרובים את תוכניתו הכלכלית: "אני מתחייב שמימוש התוכנית יהיה תנאי לכניסה לממשלה יחד עם תנאי שלא יעמוד בראשה מואשם בפלילים. אני לא אתן יד לשחיתות".

ירון זליכה מונה ב-2003 על-ידי בנימין נתניהו ב-2003, לחשב הכללי במשרד האוצר. זליכה התפטר מהתפקיד ב-2007 לאחר עימות עם השר שהחליף את נתניהו, אהוד אולמרט, בעקבות טענות לאי-סדרים בהפרטת בנק לאומי.​