מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' חזי לוי, התריע הערב (רביעי) כי הסגר צפוי להימשך יותר משבועיים. בריאיון שקיים בתכנית 'חמש עם רפי רשף' (חדשות 12) אמר לוי: "במהלך שבועיים, לא נוכל לרדת למימדי התחלואה שרצינו לרדת אליהם".

לוי ציין כי ללא הסגר צפי המאומתים היה כ-9,000 ביום כבר באמצע חודש ינואר. "הצענו סגר יותר מהודק על מנת להוריד את התחלואה בזמן קצר יותר ומהיר לא לגרום לסבל רב וממושך".

"רצינו להוריד את מספר התחלואה לסביבות 1,000 מאומתים ביום ומקדם תחלואה שיעמוד על 1" אמר לוי. "הסגר נקבע על ידי הקבינט לשבועיים כשהוא לא מתייחס למימדי התחלואה, ברור לי לחלוטין שבמהלך כזה סגר, במהלך שבועיים, לא נוכל לרדת למימדים שרצינו לרדת אליהם".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

בנוגע לחיסונים אמר: "מקווים שקצב התחלואה יירד בגלל החיסונים, אנחנו מחסנים את קבוצות הסיכון, אלה שגורמים לחולים הקשים והמונשמים. החיסון פעיל באופן אופטימלי כחודש ושבוע לאחר שמתחסנים, אז אם התחלנו ב-20 לדצמבר להתחסן ואנחנו כרגע מתקדמים הלאה – אני מניח שלקראת מחצית-סוף ינואר האוכלוסייה תהיה מחוסנת יותר. עושים מאמצים כדי להקדים את האספקה הנוספת של פייזר, גם מה שקיבלנו כעת זו הקדמה ניכרת מתוכנית המקור שחתמנו עם החברה".