יו"ר וועדת החינוך, הודיע היום (חמישי) לח"כ בני גנץ, כי יצטרף לחבריו שעזבו בימים האחרונים את המפלגה, ויפרוש גם הוא. במכתב לחברי כחול לבן כתב שפע, "בתקופה האחרונה על אף הניסיונות שלי לשכנע אחרת, לא הצלחנו לגשר על הפערים בתפיסות", והוסיף, "חשוב לי שתדעו זאת ראשונים וישירות ממני, לאחר שיחות כנות ואישיות עם בני ועם רבים מכם על הפערים העמוקים שנוצרו בינינו לאחרונה, אני עוזב היום את כחול לבן".

"קיוויתי מאוד שלא יגיע היום הזה. אבל כאמור לצערי, וכפי שכולכם כבר יודעים, בתקופה האחרונה על אף הניסיונות שלי לשכנע אחרת, בשיח ישיר ומכבד אפילו ברגעים הדרמטיים שלפני ההצבעה על פיזור הכנסת, לא הצלחנו לגשר על הפערים בתפיסות".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

שפע הוא חבר הכנסת השביעי שעוזב את כחול לבן. לפניו פרשו מהמפלגה אסף זמיר, ומיקי חיימוביץ, שיחד עמו הצביעו בשבוע שעבר נגד החוק שאיפשר את דחיית פיזור הכנסת בניגוד לעמדת הסיעה. בנוסף עזבו את הסיעה בימים האחרונים שר המשפטים אבי ניסנקורן, שר החוץ גבי אשכנזי, עינב קבלה, מיכל קוטלר-וונש.

מטעמו של בני גנץ נמסר כי הוא "שוחח עם ח"כ רם שפע ובתום שיחה אישית, סיכמו כי לא יכלל ברשימת כחול לבן בבחירות הקרובות. גנץ איחל לשפע הצלחה בהמשך דרכו".