מאות מפגינים מקיימים, זה השבוע החמישי ברציפות, את מה שהם מכנים "המצור על בלפור", מול מעונו הרשמי של ראש הממשלה בירושלים. על פי הודעת ארגון 'קריים מיניסטר, המפגינים חוסמים את הכניסה האחורית למעון, בפינת הרחובות בלפור וסמולנסקין, שהמשטרה נוהגת לחסום בזמן ההפגנות במוצאי שבת.  המפגינים נושאים לפידים בוערים ומניפים שלט עם הכיתוב 'מצור על בלפור'.

ממשטרת ישראל נמסר כי "בעקבות מחאה שהחלה ברחוב סמולנסקין בירושלים, כוחות משטרה במקום החלו בפעולות להשבת הסדר". על פי הודעת המשטרה, נעצרו, עד כה, שמונה מפגינים.

הדגלים השחורים על המעצרים בירושלים: "טוב יעשה אם ממלא מקום המפכ"ל הנכנס ייקח פיקוד על המשטרה ויעיף את ניצב דורון ידיד (מפקד מחוז ירושלים של המשטרה, המערכת) ופקודיו מהשירות. מגיע לאזרחי ישראל משטרה לא פוליטית, ששומרת על הדמוקרטיה ולא רודפת ומכה את אלה ששומרים עליה".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

מתנועת 'קריים מיניסטר' נמסר: "עוד שבוע שביריוני המיליציה של דורון ידיד פועלים בחוסר סמכות, מפעילים אלימות קשה ועוצרים מעצרי שווא. במקום להגן על מפגינים ולאפשר מחאה לגיטימית, המשטרה לא מפספסת אף הזדמנות לחבל בה. ביבי, גם אלפי שוטרים לא יסייעו לך, לא ניתן לך להמשיך להתבצר. נגיע אליך לכל מקום עד שתלך".

לקראת ההפגנות המתוכננות להיערך מאוחר יותר בירושלים, המשטרה חסמה לתנועה את הרחובות בן מימון, עזה, כיכר פריז, אגרון, קינג ג'ורג' וקרן היסוד. כמו כן צפויים להיחסם רחובות סמוכים נוספים המובילים לרחובות אלו.

מהמשטרה נמסר כי היא פועלת "לאפשר קיומן של מחאות לכלל המפגינים, אך יחד עם זאת לא תאפשר כל הפרה של הסדר הציבורי, ותפעל בנחישות נגד כל ניסיון להפר את הסדר הציבורי או לפגוע בקיומן התקין".