צוות של מד"א נאלץ לקבוע את מותה של אישה כבת 53 שנמצאה מחוסרת הכרה בעקבות אירוע אלימות, בביתה ברחוב סלעית בירוחם. בעלה התקשר למשטרה ודיווח שחנק אותה. הבעל נלקח למעצר.

פאראמדיק מד"א, יגאל אסייג , סיפר: "כשהגענו למקום, השוטרים הובילו אותנו לדירה, ראינו אשה כבת 53 מחוסרת הכרה, ביצענו בדיקות רפואיות , היא הייתה ללא נשימה וללא דופק, התחלנו בפעולות החייאה ולאחר נסיונות החייאה נאלצנו לקבוע את מותה."

יושבת ראש נעמת, חגית פאר, בתגובה לחשד לרצח האישה בירוחם: ״הבחירות מעניינות את הממשלה והכנסת הרבה יותר מחייהן של מאות אלפי נשים שחיות במעגל האלימות בישראל. הפוליטיקאים שלנו, מכל המפלגות, יוציאו מיליארדים על מערכת בחירות נוספת אך את התכנית למאבק באלימות במשפחה שהממשלה עצמה אישרה הם לא מצליחים לתקצב מאז שנת 2017. שנה חדשה החלה אך גל הטרור נגד נשים נמשך ולא עצר לכבודה. אני קוראת לכל אישה במצוקה וגם לכל מכר, שכן או קרוב משפחה שחושד שאישה בקרבתו נתונה לטרור לא להסס ולפנות לגורמים המקצועיים. זו באמת הצלת נפשות״.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

ח״כ עאידה תומא-סלימאן: ״רצח האישה הראשון של שנת 21 מגיע מהר ובזמן סגר, משבר כלכלי עמוק, מצוקה נפשית רווחת, והתפוררות של השירותים החברתיים.
‏למרות העליה באלימות ב-20 המדינה מפקירה את הנשים ומסרבת לתקצב כראוי את התוכנית הלאומית למאבק באלימות.
‏הדם על ידי הגבר הרוצח, אבל ההפקרות השלטונית מאפשרת את הרצח הבא.״

הקו החם של נעמת לפניות וייעוץ בנושא אלימות במשפחה – 9201*