עובדי גוגל וחברות 'אלפבית' נוספות הודיעו היום (שני) על הקמת איגוד עובדים בתמיכת איגוד התקשרות של ארה"ב, הראשון מסוגו בתולדות החברה. האיגוד עליו הודיעו עובדי החברה באתר אינטרנט שהקימו לטובת המהלך, יהיה פתוח לכל השכירים ועובדי הקבלן בחברת 'אלפבית', חברת האם של גוגל, ויתבסס על חברים שישלמו דמי איגוד, דירקטוריון נבחר לאיגוד וצוות מקצועי בשכר.

בהקמת האיגוד לקחו חלק יותר מ-225 מהנדסים ועובדים בתפקידים שונים. הנהגת העובדים מורכבת ממהנדסי תוכנה, מומחי תמיכה טכנית ושאר בעלי תפקידים מקצועיים בחברה. נכון לעכשיו, מדובר בחלק קטן מסך העובדים בקבוצת 'אלפבית' ועדיין לא בארגון יציג. הוא לא צפוי לדרוש משא ומתן קיבוצי מהנהלת החברה, ומטרתו הראשונה היא להוות ארגון גג למאבקים אותם מנהלים עובדי החברה. בעבר פיטרה גוגל 4 עובדים שהיו מעורבים בניסיון התאגדות.

"האיגוד נבנה במשך שנים על ידי התאגדויות אמיצות של עובדי גוגל", אמרה ניקי אנסלמו, מנהלת תכנות בחברה. בין השאר לחמו עובדי גוגל בשנים האחרונות נגד פרויקטים צבאיים, בעד גיוון החברה, בעד זכותם של עובדי קבלן להתאגד ועוד. באיגוד מציינים מאבקים אותם הובילו עובדי 'אלפבית' בשנים האחרונות בהם הצליחו להגיע להישגים מול ההנהלה", וציינו, "האיגוד החדש שלנו מספק מבנה בר קיימא שיבטיח שהערכים המשותפים של עובדי 'אלפבית' יכובדו גם אחרי שהתקשורת תחלוף".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

האיגוד החדש יהיה חלק מארגון-על של עובדי דיגיטל באיגוד התקשורת האמריקני.

"זה היסטורי, האיגוד הראשון של חברת טכנולוגיה גדולה שקם על ידי ובעבור כל עובדי הטכנולוגיה", אמר דילר בייקר, מהנדס תוכנה. "אנחנו נבחר נציגים, נקבל החלטות בצורה דמוקרטית, נשלם דמי איגוד ונשכור מארגנים מקצועיים כדי להבטיח שכל העובדים בגוגל ידעו איך הם יכולים לעבוד בחברה המשקפת את הערכים שלהם".

בחברת 'אלפבית', חברת האם של גוגל, מועסקים על פי הערכות כ-120 אלף עובדים.