יו"ר מפלגת "הישראלים", רון חולדאי, הציג הערב (שלישי) ארבע מועמדות לרשימתו, והכריז כי נשים יאיישו חצי מהרשימה לכנסת ומהתפקידים המקצועיים במפלגה. חולדאי אמר כי המועמדות החדשות ברשימה יהיו: החוקרת פרופ' קרין נהון, חברת הכנסת לשעבר מכחול לבן עינב קאבלה, אשת החינוך קארן טל ומנכ"לית חברת מוסדות חינוך ותרבות בתל אביב, עדי צברי. מאוחר יותר הודיע חולדאי גם על צירוף סגן הרמטכ"ל לשעבר דן הראל.

לדברי חולדאי, "רשימת הישראלים תורכב מאנשי ביצוע, כאלה שלא רק מדברים אלא בעיקר עושים ויעשו למען הציבור הישראלי כולו. רשימת הישראלים תהיה רב-גונית, מאוזנת ומייצגת. כזו שהחברה הישראלית כולה תוכל להזדהות איתה, תוכל להאמין לה ותוכל להאמין בה – וזו רק ההתחלה".

רון חולדאי ואבי ניסנקורן בהצגת מפלגת "הישראלים" (נס הפקות)

"לא אתם טעיתם, המנהיג שלכם טעה" אמר חולדאי לבוחרי כחול לבן "אני רואה את מה שקורה בשבועות האחרונים במפלגת כחול לבן, ושומע את הקולות והאכזבה. אתם הבוחרים רציתם לקדם את הערכים שלכם, וכך צריך. יש לכם בית, יש לכם מפלגה, מפלגת הישראלים – ולא פחות חשוב מכך, הישראליות".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

פרופ' נהון אמרה: "הבחירות הללו הן בין תומכי שלטון החוק והדמוקרטיה לבין אלה שמעדיפים שלטון יחיד וחסר רסן. המאבק בין אלה שרוצים רשות שופטת, לבין אלה שמעדיפים אותה מכופפת. כללי המשחק החוקתיים פריכים לחלוטין, הכנסת מובלת ולעיתים מבוטלת על-ידי הממשלה. שומרי הסף המדינתיים חווים החלשה שיטתית ופגיעה. אני רוצה להחזיר את האיזון הבריא בין הלאומי לליברלי".