דבר העובדים בארץ ישראל
menu
יום רביעי י"ז באייר תשפ"ב 18.05.22
21°תל אביב
  • 20°ירושלים
  • 21°תל אביב
  • 22°חיפה
  • 21°אשדוד
  • 21°באר שבע
  • 31°אילת
  • 24°טבריה
  • 21°צפת
  • 21°לוד
  • IMS הנתונים באדיבות השירות המטאורולוגי הישראלי
histadrut
Created by rgb media Powered by Salamandra
© כל הזכויות שמורות לדבר העובדים בארץ ישראל
מחאה

מחאה / עשרות קשישים הפגינו נגד סגירת סניפי בנק בשכונת נחלת יצחק בתל אביב

התושבים מחו שסניפי בנק לאומי ופועלים הוחלפו במכשירי כספומט שלא מאפשרים שירותים מלבד משיכת כסף | זהבה שילון, אחת המפגינות: "הסיסמה של בנק הפועלים הייתה פעם 'בוא לגדול איתנו'. אז גדלנו, ומתברר שהיום אנחנו שקופים"

הפגנה מול בנק הפועלים של תושבי שכונת נחלת יצחק (צילום: טל כרמון)
טל כרמון
טל כרמון
כתבת רווחה
צרו קשר עם המערכת:

עשרות אזרחים ותיקים, תושבי שכונת נחלת יצחק בתל אביב, הפגינו הערב (רביעי) מול סניף בנק הפועלים במחאה על סגירת שני סניפים שפעלו בשכונה. זהבה שילון, אחת המפגינות, ל'דבר' :"איך אפשר להשאיר אוכלוסייה כל כך גדולה ללא שירותי אנושי של בנקאות, וזה ממה שהוציא אותנו, גם צעירים השתתפו בהפגנה כי אנחנו מבינים שעושים מאיתנו צחוק. זורקים אותנו לשום מקום. וזה מאוד מעציב". בעקבות המאבק הודיע בנק הפועלים שיציב בשכונה מכשיר שניתן יהיה להפקיד בו המחאות.

"שני הסניפים שנסגרו בעצם משאירים שכונה גדולה מאוד, עם הרבה מאוד בני גיל הזהב, ללא סניף בנק" מסבירה שילון, "בעצם מכופפים לכולנו את הידיים לחנך אותנו, להביא אותנו לקדמה הדיגיטלית".

הפגנה מול בנק הפועלים של תושבי שכונת נחלת יצחק (צילום: טל כרמון)

"אם בן אדם צריך יותר מרק להוציא כסף, צריך לעשות איזה שהיא פעולה בנקאית, אין לנו סניף, אין לקשישים סניף", היא מוסיפה, "אנחנו גם לא אנשים דיגיטליים ומוכרחים למצוא פתרון, להשאיר אשנב שכמו של מפעל הפיס, שבנאדם קשיש יוכל לפנות לפקיד ולהגיד לפקיד שהוא צריך עזרה".

שילון הוסיפה כי "צעקתי היום שהסיסמא של בנק הפועלים הייתה בזמנו 'בוא לגדול איתנו', גדלנו, הגענו לגיל השלישי ולגיל הזהב, ומתברר שהיום כל הקשישים שקופים. לא לא, אנחנו קיימים, אנחנו צועקים ובועטים. אני מקווה שתהיה לזה תגובה הולמת".

יו"ר ועד השכונה נחמה גולדווסר אמרה כי "יש שתי בעיות, בבנק לאומי ובבנק הפועלים. בבנק לאומי הרבה זמן שהמכשירים תקולים. התושבים אומרים לי שהם לא מצליחים להפקיד צ'קים, הם לא יודעים לעשות באפליקציה, אז אני כל הזמן מתקשרת, כל הזמן מתחננים לקבל שירות לאנשים מבוגרים שלא יודעים להשתמש באפליקציה".

הפגנה מול בנק הפועלים של תושבי שכונת נחלת יצחק (צילום: טל כרמון)

לדבריה, "כתבתי מכתבים לבנקים ולממונה על הבנקים. קיבלתי מבנק פועלים תשובה שהם ישימו מכשיר שאפשר להפקיד בו, אבל הניסוח היה כאילו מישהו עושה לנו טובה, זה עצוב. אנחנו רוצים מכשיר שאדם מבוגר יוכל להשתמש בו, לא מכשיר שצריך לסרוק".

"המון פעמים אנשים בשכונה עוזרים למי שצריך, ובשמחה, אבל זה לא הגון שהבנקים הגדולים רואים בזה משהו כלכלי", אמרה, "צריך לעזור, לתת להם שירות, מבחינתי שיבואו פעם בשבוע, הם לא צריכים לעלות על אוטובוס בזמן קורונה, זה לא נראה לי נורמלי".

דבר היום כל בוקר אצלך במייל
על ידי התחברות אני מאשר/ת את תנאי השימוש באתר

כל העדכונים בזמן אמת

הירשמו לקבלת פושים מאתר החדשות ״דבר״
נרשמת!