טורניר המאסטרס בג'ודו יחל היום (שני). התחרות היוקרתית של השנה מתקיימת לראשונה בקטאר והנבחרת הישראלית הגיעה בסגל אולימפי מלא, כולל אלוף העולם שגיא מוקי שוחזר אחרי היעדרות ארוכה. בתחרות יופיעו 400 ספורטאים מ-70 מדינות, כולל השמות הגדולים ביותר בענף.

הבוקר (החל מהשעה 11:00) יתחרו שישה ישראלים. במשקל עד 66 ק"ג, ברוך שמאילוב יעלה לסיבוב הראשון נגד האזרי אורחאן סאפארוב, טל פליקר יפגוש את הברזילאי דניאל קרגנין. שירה ראשוני (עד 48 ק"ג) תפתח מול קטרינה מנץ מגרמניה.

גפן פרימו בגרנד פרי תל אביב בג'ודו, 23 לינואר 2020 (צילום: אלן שיבר, באדיבות איגוד הג’ודו)

במשקל עד 52 ק"ג, גפן פרימו תפגוש את המונגולית בישרלט חורלודוי וגילי כהן את הגיאורגית טטיאנה לויצקא-שוקוואני. תמנע נלסון לוי (עד 57 ק"ג) תתמודד מול אתרי ליפרטלי, גם היא מגאורגיה.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

בשלישי צפוי שגיא מוקי, אלוף העולם במקל עד 81 ק"ג, לחזור להתחרות אחרי היעדרות של כמעט שנה. מוקי יחל מול אסלן לפינאגוב הרוסי, במידה וינצח יפגוש בסיבוב השני את כריסטיאן פרלטי האיטלקי או שושי סמי הבלגי. מוקי עשוי לפגוש בחצי הגמר לקרב ראשון בקריירה את סעיד מולאי האיראני, שעבר לייצג את מונגוליה, לאחר שהכריחו אותו להפסיד בכוונה על מנת שלא לפגוש את הישראלי באליפות העולם. טוהר בוטבול (עד 73 ק"ג) וגילי שריר (עד 63 ק"ג) יתחרו גם הם בשלישי.

פיטר פלצ'יק בגראנד פרי תל אביב 2020 (צילום: באדיבות איגוד הג'ודו בישראל)

הרגלה קשה למדליסט הארד האולימפי מריו, אורי ששון (מעל 100 ק"ג) שיתחרה ביום רביעי מול מדליסט הארד מאליפות העולם לפני שנתיים, אולזיביאר דורנביאר. אלוף אירופה פיטר פלצ'יק (עד 100 ק"ג), מדורג ראשון בעולם ולכן עלה אוטומטי לסיבוב השני. לי קוכמן (עד 90 ק"ג), ורז הרשקו (מעל 78 ק"ג) יתחרו גם הם ביומה האחרון של התחרות.​