סגן מנהל האגף לפיקוח על קופות החולים במשרד הבריאות, ליאור ברק, פנה אתמול (ראשון) במכתב למנכ"לי קופות החולים בדרישה למנוע מעבר של מבוטחים בין הקופות בתמורה לחיסון לקורונה.

הרקע למכתב הוא תופעה שנחשפה בימים האחרונים ברשתות החברתיות, לפיה קופות חולים מציעות למבוטחים שלא הצליחו לקבל חיסון לקורונה דרך הקופה שלהם לעבור קופה, ובתמורה לכך לקבל חיסון לקורונה בקופה החדשה אליה יעברו.

במכתבו ציין ברק כי "לאחרונה, בעת שכולנו שותפים במבצע לאומי ייחודי ורחב היקף של חיסון תושבי המדינה נגד נגיף הקורונה, המציב את קופות החולים בחזית מאמציה של המדינה להבטיח בריאות איתנה וחיי שגרה מבורכים לאזרחים, אנו נתקלים בתופעה פסולה – חלק מקופות החולים מחסנות מבוטחי קופות אחרות, כאשר ברוב המקרים הדבר נעשה תמורת הצגת אישור רישום למעבר עתידי של המבוטח לאותה קופה".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

ברק הדגיש כי במשרד הבריאות "רואים בחומרה רבה ניצול ציני שכזה של משאב לאומי עבור גיוס מבוטחים וכי "הדבר גם מנוגד לחוק ביטוח בריאות ממלכתי ולתקנותיו, ואף מגיע לכדי עבירה פלילית".

לסיום, דרש סגן הממונה על קופות החולים מהמנכ"לים "להפעיל את סמכותכם על מנת למגר תופעה זו באופן מיידי מכל המחוזות והסניפים של הקופה, ולוודא כי הקופה מחסנת את מבוטחיה בלבד, בהתאם להוראות החוק ולהנחיות המשרד".