ההסתדרות אישרה סכסוך עבודה במפעל מתכת חניתה בשלומי על רקע דרישתה של הנהלת החברה לפטר 12 עובדים ותיקים שנמצאים לפני גיל הפנסיה, ופגיעה בתנאי העבודה שכוללת הפחתה במספר השעות הנוספות, תוך ניסיונות לפגוע במעמדו של הוועד והתעלמות מכל פניותיו להידברות.

במפעל המתמחה בייצור כלים לעיבוד שבבי לתעשיית המתכת בארץ ובעולם, מועסקים כ-160 עובדים בהסכם קיבוצי. את הבקשה להכרזת סכסוך העבודה אישרו חברי מזכירות ההסתדרות במרחב גליל מערבי.

אשר שמואלי (באדיבות המצולם)

בעילות לסכסוך נכתב כי "הנהלת מפעל מתכת חניתה פוגעת בתנאי העבודה, בין היתר בהפחתת מספר השעות הנוספות בהתראה קצרה, ומקבלת החלטות חד-צדדיות ללא שיתוף עם ועד העובדים, בנושאים כמו הוצאת עובדים לחופשה ופגיעה בימי גיבוש מחלקתיים, וזאת ללא הצדקה ובחוסר תום לב". את מאבק העובדים מלווה יו"ר הסתדרות עובדי התעשייה גבי אסרף.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

יו"ר מרחב גליל מערבי אשר שמואלי: "הנהלת מפעל מתכת חניתה מנצלת את תקופת הקורונה לפגיעה בעובדים ותיקים מעל גיל 60, והחלפתם ברובוט. אנחנו לא מתנגדים להכנסת טכנולוגיות מתקדמות, אך יחד עם זאת לא ניתן יד לפגיעה בעובדים ותיקים שייזרקו הביתה ללא פתרון הולם, וזאת אחרי שהשקיעו עשרות שנים במפעל". לדבריו הוסיף מזכיר איגוד ענף המתכת במרחב מאיר עזרא: "לא נאפשר לפטר עובדים עם ותק של 50-40 שנה. לא ייתכן שהכנסת רובוט תביא לכך שמי שבנו את המפעל ישלמו את המחיר".

יו"ר ועד עובדי מתכת חניתה איימן פלאח: "בתקופת הקורונה נרתמו כל העובדים, ללא יוצא מהכלל, למען הצלחת המפעל. אני קורא להנהלה לקיים אתנו הידברות במטרה שעובדים בעלי כישורים ושנות עבודה רבות יקבלו פיצויים ראויים ומכובדים".