בית המשפט העליון קבע כי הפריימריז לראשות העבודה יתקיימו בעוד עשרה ימים, ב-24 בינואר. השופט ניל הנדל דחה את ערעורו של עמיר פרץ והנהלת המפלגה על החלטת בית המשפט המחוזי תל אביב יפו, שקבעו כי החלטת ועידת המפלגה על ביטול הבחירות המקדימות לקראת הכנסת ה-24 נעשתה בניגוד לחוקת המפלגה, וחייב את המפלגה לקיים בחירות מקדימות.

חברת הכנסת מרב מיכאלי, שהובילה את העתירה כנגד החלטת המפלגה לבטל את הבחירות, אמרה בעקבות ההחלטה כי ״מפלגת העבודה בראשותי תחזיר את האמת לפוליטיקה״. לדבריה, ״האמת ניצחה את הקומבינה ואת הפוליטיקה הקטנה. כעת אנחנו יכולות ויכולים להשתקם, להחזיר את מפלגת העבודה לקדמת הבמה הפוליטית ולהחזיר את האמת לפוליטיקה. אני קוראת לכל חברות וחברי המפלגה, עזבו את המשחקים והעסקנות הפוליטית בצד ותנו רוח גבית לתקומתה של המפלגה. מפלגת העבודה חזקה, מחודשת ואמיתית תהיה שחקנית משמעותית בבנייה מחדש של המחנה שלנו".

ב-29 בנובמבר הכריעה ועידת מפלגת העבודה על העברת הסמכויות לבחירת הרשימה לוועידת המפלגה. חברת הכנסת מיכאלי, יחד עם חברי כנסת אחרים מהמפלגה, הגישו תביעה לבית המשפט המחוזי תל אביב בדרישה לבטל את ההחלטה, בנימוק שהיא מהווה שינוי מהותי בחוקת המפלגה ולכן אישורה דורש את אישור כלל חברי המפלגה, וכן עקב פגיעה בזכות היסוד של חברי המפלגה לבחור ולהיבחר. השופטת רחל ברקאי קיבלה את התביעה וקבעה כי המפלגה תקיים בחירות מקדימות. יו"ר המפלגה, פרץ, והנהלת המפלגה ערערו על החלטת המחוזי לבית המשפט העליון, שכאמור דחה את ההחלטה.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

יו"ר מפלגת העבודה, עמיר פרץ, הודיע אתמול (רביעי) כי לא יתמודד בבחירות לכנסת הבאה, ואמר כי המפלגה זקוקה להנהגה חדשה.

את חברת הכנסת מיכאלי ייצגו עורכי הדין יוסי אשכנזי ואור דיסקין, ממשרד הרצוג פוקס נאמן.