"ראש הממשלה נתניהו מנסה להסיט את האש מהכישלון הטוטאלי שהוביל למיליון מובטלים ללא פרנסה ומסגרים אין סופיים שחיסלו מאות אלפי עצמאים", אמר הערב (חמישי) יו"ר ההסתדרות, ארנון בר-דוד.

"אם נתניהו החליט להכריז מלחמה על מאות אלפי משפחות של שכירים ועצמאים הוא ימצא הסתדרות חזקה מאי פעם שתמנע זאת ממנו", הוסיף בר-דוד, והדגיש כי "ההסתדרות מייצגת מאות אלפי משפחות של שכירים ועצמאים שהבינו מזמן שרק התארגנות משותפת תמנע פגיעה בשכרם ובתנאי עבודתם".

הדברים נאמרו בהמשך לפרסום הקלטות משיחה שקיים נתניהו עם ארגון העצמאים "השולמנים". במהלך השיחה ניסה ראש הממשלה לגייס את תמיכת הארגון בבחירות הקרובות, תוך הכפשת ועדי העובדים והעבודה המאורגנת.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

בין היתר אמר נתניהו: "אין לי 61 קולות לעשות את הרפורמות שמעקרות את הכוח של ועדי העובדים. ועדי העובדים לא מגינים על העובדים החלשים. לא צריכים את זה בדמוקרטיה".

ישראל כ"ץ ומיקי זוהר. (צילום: אוליביה פיטוסי/פלאש90)

יו"ר הקואליציה, מיקי זוהר: "העובדות מוכיחות שהליכוד פועל רבות למען העצמאים וגם ימשיך לפעול – זה לא מנוגד לכך שחלק גדול מהשכירים שמשתייכים לוועדי העובדים הם ליכודניקים. הליכוד לא צריך לפגוע בהם. כמובן שאנחנו מחוייבים לשמור על שוק חופשי ולמצוא את האיזון הדרוש בין צרכי המעסיקים לצרכי העובדים".

יאיר כץ, יו״ר מועצת עובדי התעשייה האווירית (צילום: ראובן קפוצ׳ינסקי)

יאיר כץ, יו"ר ארגון עובדי התעשייה האווירית: "הדברים של ראש הממשלה הערב לא מקובלים על ארגון העובדים של התע"א. מצופה מיו"ר תנועת הליכוד, שלא יפנה את גבו לעובדים ולהסתדרות המייצגת אותנו.

"היוצרות התהפכו אדוני ראש הממשלה – וועדים ועובדים הינם חברי ליכוד! אנו גאים להיות אנשי ליכוד וגם אנשי העבודה המאורגנת. המחקרים מראים שבכל מקום שישנה עבודה מאורגנת דווקא הפריון גדל ויחד עמו הבטחון התעסוקתי. אני מצפה שתתנער מהדברים הקשים שהטחת בהסתדרות ובציבור העובדים בישראל!"