משה חרזי הוא חולה הקורונה בן ה-47 שנפטר אתמול (שישי), לאחר שמכונת ההנשמה שלו התנתקה למספר דקות במחלקת טיפול נמרץ קורונה בבית החולים איכילוב בתל אביב, והצוות הרפואי לא שם לב לכך. בבית החולים איכילוב מתחקרים את שרשרת האירועים שהביאו לתוצאה הקשה, והדגישו כי הצוותים הרפואיים בבית החולים נמצאים בעומס רב.

חרזי, עובד אגף התברואה בעיריית תל אביב, הותיר אחריו חמישה ילדים – הבכור השתחרר לאחרונה מצה"ל, והקטנה מביניהם בת שש. אשתו, טלי, אמרה ל-ynet: "בערב צלצלו מהמחלקה ואמרו שהמצב שלו הידרדר, שני רופאים אמרו שהוא בהחייאה ואחרי המתנה אמרו לנו שהם ניסו הכול והוא מת מתסחיף ריאתי, שהם ניסו לעבוד עליו הרבה שעות אבל זה לא צלח". לדבריה, היא למדה על המחדל שהוביל למותו של משה מהתקשורת, ורק לאחר מכן יצרו עמה קשר מבית החולים. "אנחנו דורשים תשובות", אמרה.

מאיכילוב נמסר: "חולה קורונה עם מחלות רקע רבות, אושפז במחלקת טיפול נמרץ קורונה במצב קשה. מצבו הידרדר במהלך שעות הצהריים למצב של החייאה ראשונית וחרף מאמצי הרופאים הוא נפטר כעבור מספר שעות.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

"בתחקיר ראשוני שקיימה במהלך השבת הנהלת בית החולים עלה שצינור ההנשמה נתלש ממקומו מבלי שהצוות זיהה זאת בזמן, אלא רק לאחר מספר דקות. הנהלת בית חולים פתחה בתחקיר של האירוע החריג ותפיק את המסקנות הנדרשות. בית החולים עדכן את המשפחה בפרטי האירוע ומשתתף באבלה הכבד".

במענה לשאלות נוספות בעקבות המקרה, אמרו בהנהלת בית החולים: "בית החולים מגבה את עבודת הצוות המסור שעובדים ימים ולילות למען טיפול בחולי הקורונה הקשים ביותר". עוד אמרו, "אנו חווים עומס כבד שמאתגר את הצוות. נוכח העומס הכבד והעלייה בתחלואה, הנהלת בית החולים החליטה על הפחתת מיטות וצמצום מידתי של הפעילות לטובת תגבור נוסף של צוותים למען טיפול בחולי הקורונה".