אנשים שקיבלו את המנה השנייה לחיסון הקורונה יהיו פטורים מבידוד במקרה של מגע עם חולה מאומת – כך הודיע היום פרויקטור הקורונה, פרופ' נחמן אש. בתדרוך לתקשורת אמר אש כי פעילויות נוספות ייפתחו לאנשים שהתחסנו כאשר נתוני התחלואה יצטמצמו.

"ההטבה היא העובדה שלא צריך בידוד בעקבות מגע עם חולה. נכון לעכשיו זאת ההטבה היחידה", אמר אש, " בהמשך כל אחד שעומד בדרישות יוכל להיכנס לאתר משרד הבריאות ולהעניק לעצמו תעודת מתחסן".

לדברי אש, "אנחנו עוברים מ"דרכון ירוק" ל"תו ירוק" – פעילויות שנפתח אותם עבור אנשים שהתחסנו, חלו או עברו בדיקה. אנחנו עדיין מבררים את הזמנים ואיזו פעילויות נאשר. בשלב הראשון נפתח דברים עם הרשמה מראש כמו ספורט ותיאטרון. הוא לא יצא לדרך כל עוד מימדי התחלואה גבוהים."

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

על הנסיון לבלום את התפשטות המוטציות לקורונה, אמר אש כי "נכון לעכשיו עושים בדיקות לכל מי שמגיע מחו"ל. קשה לייצר חסם הרמטי, אבל עושים הכל כדי לעכב את כניסתן של הוריאציות".

על העומס בבתי החולים, ששברו בשבוע שעבר את שיא המטופלים במצב קשה, אמר אש כי "הטיפול במצב של עומס הוא לא אופטימלי. אני לא חושב שאפשר לדבר במונחים של קו אדום, מטפלים בכל חולה, זה דורש סגירה של דברים אחרים וזה לא אופטימלי. אבל ככל שנידרש נטפל בכל החולים שיהיו. אני מקווה שאנחנו נמצאים בשיא של החולים הקשים, שהמספרים לא יעלו יותר ונתחיל לראות ירידה."