ראש הממשלה, בנימין נתניהו, נפגש הערב (ראשון) עם כעשרים ראשי רשויות ערביות. במפגש נכחו גם השר לביטחון פנים, אמיר אוחנה; יו"ר השלטון המקומי, חיים ביבס ומפכ"ל המשטרה הנכנס, קובי שבתאי.

על-פי עיתון 'א-צינארה', במהלך הפגישה הציג נתניהו את תכנית המנכ"לים למאבק באלימות ובפשיעה בחברה הערבית והתחייב להקמת תשע נקודות שיטור חדשות בישובים הערביים. כמו כן הציג נתניהו את תכניתו לסיוע כספי לרשויות למאבק בפשיעה ואת כוונתו להקים ועדת שרים בראשותו לטיפול באלימות בחברה הערבית.

במהלך הפגישה אמר נתניהו: ״המשימה שלנו היא למגר את הפשיעה והאלימות בחברה הערבית. זה חלק מהביטחון הלאומי שלנו ואני מתייחס לנושא הזה כצורך לאומי". לדבריו יציג בימים הקרובים תכנית ענק למלחמה בפשיעה ובאלימות במגזר הערבי, שתכלול הפניית משאבים משמעותית. "אנחנו מבינים שזהו צורך לאומי".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

בנוסף התייחס נתניהו לנושא החיסונים ואמר כי החיסונים הם לכל אזרחי ישראל – יהודים וערבים. "יש פיגור בחיסון בחברה הערבית. אני יודע שיש דעות קדומות ואנו מפזרים אותן יחד אתכם. אני מבקש מכם לפנות לתושבים שלכם ולקרוא להם ללכת ולהתחסן. זה להציל חיים. זה החוסן הלאומי של כולנו".

במהלך סוף השבוע הצהירו ראשי רשויות ערביים שלא יגיעו למפגש שנתפס בעיניהם כמהלך פוליטי לקראת הבחירות הקרבות. בין ראשי הרשויות שכן נכחו במפגש היו: סמיר מחאמיד מאום אל-פחם, ראאד דקה מבאקה אלגרביה, אחמד אל-אסד מלקיה, עלי סלאם מנצרת, אימן מרעי מפוריידיס, עמר אבו-רקיק מתל-שבע ואברהים אל-הוואשלה מנווה מדבר.​