חיסול החינוך המקצועי שמקדמים ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר החינוך נפתלי בנט, טומן בחובו את שיא האבסורד של שיח הזהויות הישראלי, ובאופן ספציפי שיח הזהויות המזרחי.

מה חושבים היושבים בממשלה? אני אגיד לכם מה, הם רוצים כאן ווילה בג'ונגל, כזו שיש בה רק מהנדסי תוכנה ועורכי דין. הם בוודאי יודעים שחברה לא יכולה להחזיק רק עם מקצועות אוויר, וכאן נחשפת תכנית-העל ששמה 'אומת הסטארט-אפ': לבסס את הכלכלה הישראלית על יותר ניצול של כוח העבודה, פשוט ניצול של עובדים לא יהודים.

הרי חינוך מקצועי יכול להיות ברמה גבוהה כמו החינוך העיוני, אם לא יותר. ויש מדינות בעולם שישמשו משל. אם רוצים כלכלה בה יש כבוד באמת לאדם העמל היא הרי צריכה להיות שוויונית יותר, בלי פערי שכר עצומים כמו בישראל. אבל הפער יקר להם, יקר מכל. הם יעשו הכל כדי לשמר אותו, וכן, גם את המעמד שלהם.

אז מה עשה בנט? את ועדת ביטון. דבר חשוב מאין כמוהו. באמת.

ומה עשה נתניהו? רגב שרת תרבות. גם מהלך טוב וחשוב.

הם מנסים למכור לנו  – מסעות לארצות האסלאם תמורת המשך הקפיטליזם הדורסני, שפוגע בעיקר במוחלשים. ושיח הזהויות הישראלי, הרואה בייצוג את גולת הכותרת של המאבק – מוכן לשלם בעתיד הציונות בשביל הכרה, וקונה ומשלם. בריבית.

ככה הם מנסים למכור גם את קהילת הלהט"ב – ייצוג תמורת זכויות. הכרה – תמורת הנצחת המיקום החברתי. אל תתפתו לזה. אל תקנו את הפירורים שלהם.

החינוך המקצועי צריך להשתדרג, להתפתח, להיות כזה שנוער רוצה להיות חלק ממנו. וזה אפשרי, אם לא מייבשים אותו תקציבית. אם יש כאן כוונה אמתית לחברה שוויונית.

תמשיכו לדבר ולהתרגז על גידי אורשר ודומיו. בינתיים, מאחורי הגב ובמחטף, נעביר החלטה שתשפיע על החינוך של ילדי ישראל פי מליון ממבקר סרטים שולי.