שלוש נשים בהריון, חולות קורונה, מאושפזות הערב במצב נשימתי קשה

לבי"ח לניאדו הגיעו במהלך 36 השעות האחרונות שתי נשים בהריון חיוביות לקורונה, במצב נשימתי קשה.
אחת מהן נותחה ניתוח חירום והיא כעת מורדמת ומונשמת בטיפול נמרץ קורונה.מצבה קשה.

האשה השנייה, הועברה לטיפול בבי"ח בילינסון, עקב חוסר במיטות אשפוז, בטיפול נמרץ קורונה בלניאדו  מדובר בחולת קורונה בת 35 בשבוע ה-31 להריונה, שהועברה לאחר שחלה התדרדרות במצבה. מיד עם הגעתה הוחלט להנשימה עקב מצבה הקשה וליילדה בדחיפות.
האשה עברה ניתוח קיסרי והיא מאושפזת במצב קריטי בטיפול נמרץ קורונה שבמתחם האשפוז התת קרקעי בבילינסון. התינוק במצב יציב כשהוא מונשם ועבר לפגיית מרכז שניידר לרפואת ילדים. ליולדת אין מחלות רקע וזה הריונה השביעי.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

פרופ' ארנון ויזניצר, מנהל ביה"ח לנשים, אומר כי מדובר בגל אלים וקשה יותר מקודמיו הפוגע גם באוכלוסיית נשים צעירות בהריון. על דבריו הוסיף ד"ר איליה קגן, מנהל טיפול נמרץ קורונה בילינסון, כי מצבה של היולדת קשה מאוד ולא יציב. "היא נמצאת בסכנת חיים ממשית ואנחנו נאבקים על חייה".

ביחידה לטיפול נמרץ קורונה של המרכז הרפואי שיבא מאושפזת אישה באמצע שנות ה-30 לחייה בשבוע 21 להריונה. המטופלת הועברה היום ממחלקת קורונה לטיפול נמרץ עקב החמרה במצבה. המטופלת נתמכת ע"י מכשיר לסיוע נשימתי לא פולשני ואינה מורדמת. מצבה קשה.
מנהלת היחידה לטיפול נמרץ, ד״ר יעל חביב: "בגל הזה אנחנו נתקלים בעוד ועוד מקרים של אנשים צעירים עם תחלואה קשה שהמחלה בהחלט פוגעת בהם עד מצב של סכנת חיים. זו לא עוד מחלה של מבוגרים עם מחלות רקע".

בלניאדו בדגישו כי "14 מונשמים מטופלים בבי"ח לניאדו במחלקת קורונה – שיא של המונשמים בלניאדו מאז פרוץ המגיפה. אנו קוראים לשר האוצר ולשר הבריאות להביט למציאות הקשה בעיניים ולפתור באופן מידי את המשבר התקציבי הקשה בו נתון בית החולים".