הסתדרות המורים הודיעה הערב (שלישי) כי כ-80% מעובדי ההוראה המאוגדים בה קיבלו את החיסון למגפת הקורונה. הממצא מבוסס על סקר שערכה הסתדרות המורים בקרב 15 אלף עובדות ועובדי הוראה בבתי הספר היסודיים והגנים, כולל במסגרות החינוך המיוחד.

על פי ממצאי הסקר 76.2% מעובדי ההוראה התחסנו, 18.6% לא התחסנו, וכ- 5.2% מעובדי ההוראה חלו בקורונה. קרוב לשליש מעובדי ההוראה (30.3%) שטרם התחסנו, ביקשו שלא להתחסן. 37.3% מאלו שעדיין לא התחסנו הביעו רצון לעשות זאת ו-32.4% עדיין מתלבטים.

"ההיענות הגבוהה היא הוכחה לכך שהדרישה שלנו לאפשר לעובדי הוראה להתחסן הייתה מוצדקת" אמרה הערב מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דויד, "אני מקווה שכשנחזור לשגרה היא תהיה בטוחה יותר לצוותי ההוראה ולתלמידים".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

מבצע 'חוזרים לחיים בחינוך', שנועד לחסן מעל 200 אלף עובדות ועובדי הוראה, החל ביום רביעי שעבר, עם חיסון העובדים במסגרות שהוחרגו מהוראות הסגר המהודק, שחלקם החלו להתחסן קודם.

למרות שהכריזה על סכסוך העבודה בגין העובדה לא כל עובדי ההוראה חוסנו, החליטה הסתדרות המורים שלא להשבית את מערכת החינוך במסגרות המוחרגות. זאת לאחר שמשרד הבריאות אפשרו את חיסונם של המורים העובדים במסגרות המוחרגות כבר במהלך השבוע שעבר, לפני השקתו הרשמי של המבצע. אם זאת, ציינו בהסתדרות המורים שסכסוך העבודה לא יסתיים עד שכלל עובדי ההוראה יהיו מחוסנים.