שר הביטחון גנץ הודיע היום (חמישי) שהחליט בעקבות המלצתו של הרמטכ"ל אביב כוכבי להקים צוות שיקדם את  הוצאת גלי צה"ל ממערכת הביטחון.

"קיום תחנה צבאית בצה"ל אינו סביר בעת הזו", אמר גנץ, "בלתי מתקבל על הדעת שלובשי מדים יעסקו בפוליטיקה, זהו דבר הסותר את ערכי צה"ל, את היושרה המתחייבת ואת ההתנהלות התקינה".

"בלתי מתקבל על הדעת שלובשי מדים יעסקו בפוליטיקה" שר הביטחון גנץ (צילום: יונתן זינדל/פלאש90)

צוות בראשות מנכ"ל משרד הביטחון אלוף (במיל') אמיר אשל, צפוי להיפגש בימים הקרובים ולגבש מתווה להוצאת התחנה ממערכת הביטחון, והפעלתה במתכונת אזרחית או סגירתה. "ההחלטה שקיבלתי בהמלצת הרמטכ"ל היא עניין ערכי ולא תקציבי" כתב גנץ, "התקשורת החופשית בישראל היא חשובה מאין כמוה, ואמשיך להגן עליה ולדאוג לעצמאותה".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

לפני כחצי שנה פורסם בחדשות 12, שהרמטכ"ל כוכבי פנה לגנץ ואמר כי גלי צה"ל צריכה להיסגר או להיות מאוזרחת. הדברים נאמרו בעקבות הסערות הפוליטיות אותן מעוררת התחנה הצבאית.

כבר ב-2017 המליץ הרמטכ"ל גדי אייזנקוט להוציא את גלי-צה"ל מחוץ לצבא. שר הביטחון ליברמן דחה את ההמלצה והודיע שבעקבות התייעצויות שערך עם היועץ המשפטי לממשלה ועל מנת "לשמור על צביונה המיוחד", תישאר התחנה חלק מצה"ל.

בגלי צה"ל התייחסו להודעת שר הביטחון: "גלי צה"ל המציינת 70 שנה היא נכס צאן ברזל בתרבות ובחברה הישראלית. גלי צה"ל היא בית לחיילים, בית ליצירה הישראלית, לתרבות ולאמנות, בית לאינספור עיתונאים מצוינים. גלי צה"ל היא בית לדמוקרטיה הישראלית ופרח מוגן, שעליו יש לשמור מכל וכל".