משרד הבריאות פתח היום (חמישי) בקמפיין אגרסיבי בעיתונות החרדית, המציג מודעות אבל של אנשי ציבור שנפטרו בשנה האחרונה מקורונה.

גם המשטרה פועלת בימים האחרונים בעוצמה בשכונות ובישובים החרדיים לאור הנתונים המעידים על הדבקה נרחבת בקרב הציבור החרדי. זאת נוכח הביקורת הציבורית הנרחבת על מה שנראה כהפרה רבתי של ההנחיות הנוגעות לסגירת מוסדות לימוד וצמצום מפגשים המוניים.

פוליטיקאים מתנועת ש"ס משמיעים גינויים לקיום חתונות המוניות, אך אינם מגנים את מוסדות הלימוד המקיימים לימודים בניגוד לחוק. מהמפלגות האשכנזיות ביהדות התורה לא נשמעו באופן פומבי גינויים אפילו לחתונות ההמוניות.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

המשטרה סגרה בצהריים ישיבה שפעלה בניגוד להנחיות ברחוב בני עקיבא בבני ברק, ועצרה שני אנשים בחשד להפרת סדר במקום. במהלך המעצר נפצעו שני שוטרים באורח קל. הפרת ההנחיות התגלתה במהלך סיור שגרתי באזור, כשהישיבה לכאורה הייתה סגורה, אולם בדיקה שנערכה במקום העלתה כי עשרות אנשים מתקהלים בניגוד להנחיות, תוך סיכון בריאותם. השוטרים הורו על פיזור ההתקהלות ובתגובה המתקהלים התבצרו במקום זרקו אבנים לעבר שוטרים וניידת המשטרה ובהמשך חסמו את ציר תנועה.

מתוך קמפיין משרד הבריאות בחברה החרדית

לא רחוק משם, ברחוב אברמסקי, נמצא אתמול בית כנסת שהיה סגור לכאורה, אולם בבדיקה שערכה המשטרה במקום נמצאו עשרות מתקהלים בניגוד להנחיות, תוך סיכון בריאותם. השוטרים הורו על פיזור ההתקהלות ורשמו דו"ח לגבאי בית הכנסת על סך 5,000 שקלים. בהמשך, התקבלו דיווחים על 3 תלמודי תורה פעילים בניגוד להנחיות. השוטרים הגיעו למקום והורו על פיזורם לצד רישום דו"ח למנהלי בתי הספר.

המשטרה פשטה בשעות הערב על אוהל שהוצב בחצר בית ספר ובתוכו תוכננה להתקיים חתונה. השוטרים הנחו את בעלי השמחה בדבר השמירה על הנחיות משרד הבריאות, לרבות צמצום כמות המשתתפים בהתאם להנחיות, ריחוק נדרש וחובת עטיית מסיכות.​