משרד הבריאות יאפשר לתלמידים בגיל 16-18 להתחסן נגד קורונה. הזכאות לחיסון תכלול גם תלמידי י"ב מעל גיל 18. מנכ"ל המשרד, פרופ' חזי לוי, קיבל בחמישי את החלטת ועדת המומחים לתעדוף החיסונים בראשות ד"ר בועז לב, שהמליצה על החיסונים. לפי הודעת המשרד, צוותי המקצוע של משרדי הבריאות והחינוך יחד עם קופות החולים, יגבשו תכנית לוגיסטית, לקידום מבצע החיסון לתלמידים כבר בשבוע הבא.

חיסון תלמידי י"א וי"ב יאפשר להם שגרת לימודים בטוחה יותר מהדבקה לאחר הסגר, והגנה גם בזמן בחינות הבגרות, שמועדי החורף שלהן יחלו כבר השבוע.

גיל המינימום שאושר לשימוש החירום בחיסון של פייזר, שעד כה הוא היחיד בו מערכת הבריאות עושה שימוש, הוא 16. החיסון השני שאושר לשימוש בישראל, מתוצרת חברת מודרנה, מאושר לשימוש מגיל 18 בלבד.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

ההחלטה האחרונה של ועדת החעדוף היא לאפשר חיסונים לבני 40 ומעלה. מלבדם יכולים להתחסן צוותים רפואיים, שמרביתם כבר התחסנו, אנשים בקבוצות סיכון, עובדי מערכת החינוך והגיל הרך, עובדי בתי אבות ומטפלים בקשישים ונשים בהריון. משמעות ההחלטה לחיסון התלמידים היא שהם יקבלו קדימות על פני אנשים בגיל 20-40 שאינם נמנים על הקבוצות הספציפיות שיקבלו חיסון, עקב החשש מהידבקויות בבתי הספר.

מועצת התלמידים והנוער הארצית בירכה על החלטת משרד הבריאות: "אנו מודים על הפעולה המבורכת של ועדת התעדוף ובכירי משרד הבריאות לאמץ ולהחיל אישור לחסן את בני הנוער בגילאי 16 עד 18 הלומדים בכיתות י"א וי"ב. זאת על מנת לאפשר חזרה מהירה לשגרה, ועריכת בחינות הבגרות בצורה הטובה ביותר שאפשר.

"ברצוננו לחזק את ידיהם של העוסקים בדבר מתן החיסונים לתלמידים. אנו מודעים לחששות הרבים בימים אלו גם אל מול המשבר וגם בפני החיסונים. אין לנו כל כוונה לתמוך בחיוב חיסונים לבני הנוער אך בהחלט לאפשר זאת לאלו המעוניינים להתחסן. מחמם את הלב לדעת שיש כאלו מבין מנהיגי ישראל שחושבים על התלמידים ובני הנוער בראש מעייניהם, ויודעים שחינוך הוא קריטי וחיוני לעתידה של מדינת ישראל, ולעתידו של דור שלם."