האדמו"ר מויז'ניץ, הרב ישראל הגר, הורה הערב (שבת) לחסידיו לפתוח החל ממחר את תלמודי התורה (בתי הספר היסודיים), למרות האיסור על פתיחת מוסדות חינוך במהלך הסגר.

חסידות ויזניץ' היא אחת החסידויות הגדולות בישראל, והיא מונה אלפי משפחות. הרב ישראל הגר העומד בראשה הוא חבר מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל, אחת משתי המפלגות המרכיבות את סיעת יהדות התורה בכנסת.

לפי דיווח באתר החרדי כיכר השבת, בדברים שנשא ב'טיש' בצאת השבת התבטא הרב בזכות חשיבות לימוד התורה וחינוך הילדים, ואמר: "מדוע מותר לשלושים אנשים לעלות ולנסוע באוטובוס, אבל להתפלל מותר רק לעשרה אנשים יחדיו?"

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

הרב אמר כי עכשיו זו "עת צרה ליעקב", והודיע לחסידיו: "הנני מורה לפתוח את כל תלמודי התורה של ויז'ניץ באופן גלוי, ואף לפרסם את הדברים מחר בעיתון הרשמי של היהדות החרדית (המודיע)".

הוא קרא לחסידיו לא להתעמת עם המשטרה: "לא להיכנס לתגרה עם השוטרים, לא לצעוק עליהם 'נאצים', אלא לומר בצורה ברורה שאני אמרתי לפתוח. ולפרסם את דברי ללא שום סינון או עריכה, ומבלי חשש".

בשבועיים שחלפו מתחילת הסגר השלישי מרבית המוסדות החרדיים היו סגורים, מלבד מוסדות של זרמים קיצוניים שלא קיבלו את מרות הסגר. הרב חיים קנייבסקי, מנהיג הזרם הליטאי שבסגר השני הורה על פתיחת מוסדות החינוך, התבטא לאורך הסגר כי יש לסגור את מוסדות החינוך. התבטאותו של האדמו"ר מוויזניץ היא הראשונה של רב מחסידות גדולה שקורא לפתיחת המוסדות.

הודעתו של האדמו"ר מוויז'ניץ מגיעה לאחר עימותים קשים בחמישי האחרון בין חרדים לשוטרים בבני ברק, בעקבות תקיפת ניידת משטרה על ידי עשרות תושבי העיר שהסתיימה בפציעת שוטרת ופגיעה בניידת. בתגובה נכנסו לעיר מאות שוטרים עם אפודים וקסדות במטרה לפזר התקהלויות,