מרב מיכאלי נבחרה ליו"ר מפלגת העבודה בבחירות המקדימות שנערכו היום. ומיכאלי ניצחה ברוב גדול של 7,487 קולות מתוך 9,617 שהצביעו בבחירות היו זכאים להצביע יותר מ-37 אלף חברי מפלגת העבודה.

על אף מצבה הקשה של המפלגה בסקרים, שבעה מועמדים התמודדו על כיסא היו"ר – ח"כ מירב מיכאלי, אבי שקד, יצחק טיים, גיל ביילין, נאוה כץ, דוד לנדסמן ועופר סגמן.

הבחירות התקיימו באמצעות עמדות הצבעה ממוחשבות שיוצבו מאחורי פרגוד ב-100 קלפיות, וב-70 אתרי הצבעה ברחבי הארץ – מקרית שמונה בצפון ועד אילת בדרום.​ הקלפיות נפתחו בשעה 11:00 בבוקר ונסגרו בשעה 19:00 בערב.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

כזכור, בעקבות עתירת ח"כ מיכאלי וחברי כנסת נוספים, הכריע בית המשפטי המחוזי בתל אביב בתחילת החודש כי יש לקיים פריימריז לרשימת מפלגת העבודה לכנסת ולראשות המפלגה בקרב כלל המתפקדים, לקראת הבחירות הקרובות לכנסת.

העתירה הוגשה לאחר שהיו״ר עמיר פרץ הודיע כי אין בכוונתו להתמודד בבחירות בראשות המפלגה ופתח את שורותיה למתמודד חיצוני שיעמוד בראש הרשימה שתורכב על ידי ועידת המפלגה.

"מפלגת העבודה היא דמוקרטית, היחידה שמקיימת בחירות מקדימות ליו"ר ולרשימה בהיקף שכזה לקראת הבחירות לכנסת ה-24", אמר מזכ״ל המפלגה ערן חרמוני, "אני מאמין שהאנרגיות שייווצרו כתוצאה מהתהליך הדמוקרטי הזה יביאו בהמשך למגמה שתעמיד את מפלגת העבודה על הרגליים".