הממשלה אישרה אתמול (ראשון) את סגירת השמים באופן מוחלט, החל מהיום (שני) בחצות ועד יום ראשון הבא. בישיבה דנו השרים בסגירת נתב"ג ובהגברת האכיפה במגזר החרדי, זאת לאור העלייה בנתוני התחלואה והתפשטות הווריאנטים השונים.

בפתח הדברים אמר ראש הממשלה נתניהו: "אף מדינה לא עשתה את מה שאנחנו הולכים לעשות. אנחנו סוגרים את המדינה הרמטית. רק בשבוע הזה של סגירת השמיים נחסן עוד מיליון ישראלים".

שרת התחבורה, מירי רגב, אמרה שלראשונה מאז פרוץ המשבר, "לא נאפשר לישראלים ויהודים לעלות לארץ אלא אם מדובר במצב של חיים או מוות. כשסוגרים את השמיים לא יהיו טיסות מלבד הומניטריות שייעשו על ידי מטוסים פרטיים".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

שר הביטחון, בני גנץ, התייחס להפרת ההנחיות במגזר החרדי, קרא להעלאת סכומי הקנסות באופן מיידי ואמר לרבנים: "אתם לא יכולים לפעול בניגוד להנחיות ממשלת ישראל. הקורונה זה אתגר משותף לכולם. אף אחד לא סוגר מוסדות תורה כי הוא רוצה לסגור מוסדות תורה. קיום התורה הוא חשוב". גנץ טען: "היעדר האכיפה עולה לנו בחיי אדם", והוסיף: "בגלל אינטרסים פוליטיים. לצערי, הממשלה ומשרד החינוך לא מפעילים את סמכותם לשלול תקציבים ולסגור מוסדות שפותחים בסגר בניגוד להנחיות".

ראש הממשלה טען ש"רוב המגזר החרדי שומר על ההנחיות, אבל יש שם יוצאים מהכלל שמתנהגים בצורה בלתי מתקבלת על הדעת", אבל הבטיח שיפעל לאישור החוק באופן "ללא דיחוי".